شهرستان طبس به استان خراسان جنوبی الحاق می شود – طبس نیوز

شهرستان طبس به استان خراسان جنوبی الحاق می شود

با موافقت دولت، شهرستان طبس از استان یزد منتزع و به استان خراسان جنوبی الحاق می شود و وزارت کشور مکلف است در شهرستان طبس برای دایر کردن فرمانداری ویژه اقدام کند.

طبس نیوزطبس نیوز: با موافقت دولت، شهرستان طبس از استان یزد منتزع می شود و وزارت کشور مکلف به ایجاد فرمانداری ویژه در این شهرستان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی و ماده (۱۳) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری-مصوب ۱۳۶۲- تصویب کرد؛ شهرستان طبس از استان یزد منتزع و به استان خراسان جنوبی الحاق می شود.

همچنین وزارت کشور مکلف است در شهرستان طبس برای دایر کردن فرمانداری ویژه اقدام کند.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

4 دیدگاه برای نوشته «شهرستان طبس به استان خراسان جنوبی الحاق می شود»

  1. اصلاح طلبان و مشارکتی ها جریانی در طبس راه انداخته اند و قصد دارند جو را متشنج کنند. چرا که اولا اشتباه الحاق طبس به یزد را خود دوستان اصلاح طلب مرتکب شدند و همچنان بر آن اصرار دارند.و دوما از آنجا که یزد قطب اصلاح طلبی کشور است و افرادی چون خاتمی تابش و یحیی زاده را دارد به خاطر منافع حزبی و باندبازیهای رایجشان و نه نفع مردم منطقه خواهان لغو مصوبه هستند.

  2. البته یزدیها ازهمان اول با الحاق طبس به یزد مخالف بودند(مدارکش موجود است) حتی ااستاندار وقت یزد آقای کلانتری هم مخالف بود. بعد هم با طرز برخورد .. و بخصوص نماینده وقت کلا دست از طبس کشیدند و خدا خدا می کردند که طبس هر چه زودتر از یزد جدا شود.
    از اعضای شورای شهر طبس آقای .. و .. مخالف الحاق به بیرجند بودند ولی.. صلاح نمی دانستند محکم بایستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − دوازده =