وجود مراکز آموزش عالی در طبس از برکات نظام اسلامی است

امام جمعه طبس با اشاره به اهمیت علم‌آموزی در نظام جمهوری اسلامی گفت: قبل از انقلاب در طبس هیچ مرکز آموزش عالی نداشتیم اما اکنون در طبس چندین مرکز آموزش عالی وجود دارد و این از برکات نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس، حجت‌الاسلام سیدابراهیم مهاجریان‌مقدم امام جمعه طبس در خطبه های نماز جمعه این هفته با توجه به برگزاری نماز جمعه در دانشگاه آزاد اسلامی طبس به اهمیت علم پرداخت و گفت: در همه مکاتب و ادیان به اهمیت علم توجه شده ولی آنقدر که در اسلام مورد تاکید است در هیچ دین و مکتبی آنقدر اهمیت داده نشده است.

وی با بیان اینکه علم بهترین غنیمت است گفت : در اسلام برای آموختن دانش زمان و مکان خاصی برای آن تعیین نشده است و فراگیری علم واجب شمرده شده است، اهمیت علم بسیار زیاد است اما علمی که همراه با تقوا باشد.

وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی ایران به علم اهمیت زیادی داده می‌شود، تعداد دانشجویان بعد از انقلاب ۲۷ برابر شده است و این از برکات نظام جمهوری اسلامی و خون شهدا است.

قبل از انقلاب در طبس هیچ مرکز آموزش عالی نداشتیم اما اکنون در طبس چندین مرکز آموزش عالی وجود دارد از جمله همین دانشگاه آزاد اسلامی که اولین دانشگاهی بود که در طبس تاسیس شد.

وی ادامه داد: دانشکده فنی امام علی (ع) طبس یکی دیگر از برکات انقلاب اسلامی بود که در سال ۸۷ تاسیس شد و دارای ۶ رشته کاردانی و ۶۰۰ دانشجو پسر است و پیگیری میشود که واحد خواهران هم داشته باشد.

وی گفت: دانشگاه پیام نور طبس در سال ۸۲ تاسیس و دارای ۲۳ رشته کارشناسی و یک رشته کارشناسی ارشد و دارای ۱۳۵۰ دانشجوست و دانشکده پرستاری سال ۹۳ تاسیس شد و دارای یک رشته پرستاری و ۵۳ دانشجوست.

خطیب نماز جمعه طبس با بیان اینکه دانشجویان مدیران آینده هستند افزود: نظام اسلامی زمینه های آموختن علوم در سطوح مختلف را فراهم کرده و جوانان باید از این فرصت ها استفاده کنند.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار روسا و اساتید دانشگاه‌ها با مقام معظم رهبری اشاره نمود و گفت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید معیار و دستورالعمل در دانشگاه‌ها قرار بگیرد.

امام جمعه طبس با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه اختلاط دانشجو دختر و پسر نباید باشد گفت: بعضی از دانشگاه‌ها به بهانه اینکه دانشجویان باید شاد باشند اردوهای مختلط برگزار می‌کنند که متاسفانه در چند ماه اخیر در استان چند مورد اتفاق افتاد و داد نیروهای انقلابی را درآورد.

وی گفت: در دانشگاه و آموزشگاه‌ها و در ادارات نیز باید جدا باشند و این دستور اسلام است که رهبر نیز بر آن تاکید کردند و با اردوهای مختلط مخالفت کردند و امیدواریم مدیران به آن توجه کنند.

وی در خصوص محور دیگری از فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص پایداری و مقاومت دانشجویان در برابر فتنه‌ها گفت: دانشجویان ما نباید احساس حقارت کنند بلکه باید حس شخصیت کنند با توجه به اینکه دنیا در مقابل انقلاب اسلامی و مردم دنیا سر تعظیم فرود آورده است.

وی همچنین به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اینکه دانشجویان باید انقلابی بار بیایند و اعتقاد به استقلال همه جانبه کشور داشته باشند اشاره کرد.

امام جمعه طبس به ورود کاروان اهل بیت به شام در اول ماه صفر، سالروز تصویب قانون اساسی، ارتحال علامه طباطبایی، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، روز خود کفایی گندم، سالروز آزادسازی سوسنگرد اشاره کرد.

وی در پایان به گلایه عده‌ای از همشهریان در خصوص جریمه زیاد پلیس راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و گفت: خیلی‌ها مراجعه کردند که عزیزان راهنمایی و رانندگی جریمه زیاد می‌کنند در صورتی که اول باید راهنمایی کنند و اگر توجه نشد جریمه کنند و البته قانون باید رعایت شود و من از راهنمایی و رانندگی تشکر می‌کنم اما کمی به این مورد نیز توجه شود.

2 thoughts on “وجود مراکز آموزش عالی در طبس از برکات نظام اسلامی است

  1. به نام خدا . مطرح شدن مبحث آموزش عالی در خطبه های نماز جمعه هم برکت است که به عنوان یک بازنشستۀ وزارت علوم قدردانی می کنم .
    ضمناً دو نکته : اول اینکه دانشکدۀ فنی امام علی (ع) از نظر امکانات اعم از عرصه و اعیان و نیروی انسانی و تجهیزات و … و بویژه دولتی بودن ( وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ) از پتانسیل های توسعۀ آموزش عالی شهرستان و حتی زمینۀ و بستر مناسب تاسیس سایر دانشگاه های دولتی است
    دوم اینکه با عنایت به ویژگی فلور گیاهی و تنوع گیاهی شهرستان طبس ( طبس و شیراز دو باغ گیاهشناسی ایران است ) زمینۀ مساعدی برای تاسیس دانشکدۀ کشاورزی دارد .
    من الله التوفیق و علیه التکلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =