فیلمساز طبسی عنوان بهترین کارگردانی «جشنواره فیلم سکانس بیداری» را کسب کرد – طبس نیوز

فیلمساز طبسی عنوان بهترین کارگردانی «جشنواره فیلم سکانس بیداری» را کسب کرد

«اینجا چراغی روشن است» اثر حسین نظری از شهرستان طبس عنوان بهترین کارگردانی «جشنواره فیلم سکانس بیداری» را کسب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، «سکانس بیداری» عنوان چهارمین جشنواره فیلم بسیج استان خراسان جنوبی است که به همت بسیج هنرمندان در بخش های فیلم نامه، فیلم کوتاه، داستانی و مستند، نماهنگ و انیمیشن برگزار شد.

«اینجا چراغی روشن است» شرح حال پیرمردی است که تنها در یک روستای خالی از سکنه، کار و زندگی می‌کند و هر ساله در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، میزبان ساکنان سابق این روستاست که برای عزاداری به موطن اصلی خود برمی‌گردند.

این مستند که به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حسین نظری ساخته شده است، علاوه بر به تصویر کشیدن عزاداری محلی طبسی‌ها، به زندگی ساده یک کشاورز شالیکار طبسی که به تنهایی چراغ کار و زندگی در این روستا را روشن نگاه داشته است می‌پردازد.

حسین نظری سازنده مستند «اینجا چراغی روشن است»، صاحب جایزه بهترین فیلم داستانی از جشنواره «شهر آیین» تهران برای فیلم داستانی «شکلات» و جایزه ویژه هیئت داوران از جشنواره «حسنات» اصفهان و جایزه بهترین فیلم مستند از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برای فیلم مستند «چرخ نان» است.

3 دیدگاه برای نوشته «فیلمساز طبسی عنوان بهترین کارگردانی «جشنواره فیلم سکانس بیداری» را کسب کرد»

  1. صمن تبریک به حسین اقا و جامعه هنری طبس، بعلت سالها دوستی با ایشان ، رمز موفقیت ایشون رو در جدیت و پیگیر بودن، جستجوگر بودن ، اعتقاد و باورهای قلبی و تلاش دائم برای اموختن می دانم. ایشون هماکنون دانشجوی سال اخر رشته کارگردانی دانشگاه هنر انقلاب می باشند.

  2. سلام. دوست عزیزم حسین آقای نظری کسب عنوان بهترین کارگردان جشنواره فیلم سکانس بیداری را به شما تبریک عرض می کنم.توفیق روزافزون شما آرزوی قلبی ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =