16 مرداد؛ آغاز نام نویسی از متقاضیان زیارت اربعین/ نام نویسی در سامانه سماح شرط صدور ویزای اربعین – طبس نیوز

۱۶ مرداد؛ آغاز نام نویسی از متقاضیان زیارت اربعین/ نام نویسی در سامانه سماح شرط صدور ویزای اربعین

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: نام نویسی متقاضیان تشرف به عتبات عالیات در اربعین حسینی، از ۱۶ مرداد در سامانه اینترنتی سماح آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از پایگاه خبری سازمان حج و زیارت، مهندس اوحدی افزود: اطلاعیه نام نویسی اربعین در یکی دو روز آینده منتشر می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: پیش بینی می شود امسال حداقل دو میلیون زائر در ایام اربعین حسینی به عتبات عالیات مشرف شوند.

سعید اوحدی گفت: سامانه ی اینترنتی نام نویسی سماح به نشانی samah.haj.ir راه اندازی شده است و علاقمندان می توانند از شانزدهم مرداد، مرز و تاریخ خروج خود را از کشور، دفتر زیارتی مد نظر برای نام نویسی و در صورت استفاده از خودروی شخصی برای عزیمت به مرزها، محل پارکنیگ خودروی خود را تعیین کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس هماهنگی های انجام شده با مسئولان عراقی، امیدواریم از ابتدای شهریور صدور روادید اربعین در چهار کنسولگری عراق در ایران آغاز شود.

اوحدی افزود: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت و مشکلات سال های گذشته، با تفاهم انجام شده با دولت عراق، از ابتدای مهر و دو ماه قبل از اربعین، در بیست نقطه کشور، دفاتر موقت کنسولگری عراق روادید صادر کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: سامانه اینترنتی سماح برای نام نویسی اربعین تا نیمه صفر (اواخر آبان) بازخواهد بود.

اوحدی به علاقمندان تشرف به عتبات عالیات در اربعین توصیه کرد؛ نام نویسی خود را به روزهای پایانی مهلت مقرر، موکول نکنند.

نام نویسی در سامانه سماح شرط صدور ویزای اربعین

معاون امور حج و زیارت سازمان حج گفت: روادید خروج از کشور برای حضور در آیین اربعین حسینی تنها برای افرادی صادر خواهد شد که در سامانه سماح ثبت نام کرده باشندو مدارکشان نیز تکمیل باشد.

حمید محمدی در این باره افزود: برای این امر با دستگاه های مربوطه هم هماهنگی به عمل آمده است و بر همین اساس روادید خروج از کشور برای حضور در آیین اربعین حسینی تنها برای افرادی صادر خواهد شد که در سامانه سماح ثبت نام کرده باشندو مدارکشان نیز تکمیل باشد.

وی ادامه داد: در این سامانه برخی پیش بینی های لازم از جمله انتخاب سرگروه انجام گرفته است ؛ ضمن اینکه در این سیستم بنا بر اطلاعات فردی ارایه شده توسط کاربر بهترین مرز خروج برای فرد ، توسط سیستم رایانه انتخاب و اعلام خواهد شد.

معاون حج و زیارت با اشاره به اینکه در سامانه سماح همچنین پیش بینی ارایه خدمات پزشکی با تعرفه های خاص شده و تاکنون میزان هزینه صدور ویزا مشخص نشده است، گفت: تمام پیش بینی های لازم در ستاد کمیته مرکزی اربعین برای برگزاری آیین با شکوه اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.

محمدی با بیان اینکه ثبت نام در سامانه سماح در نیمه دوم مرداد ماه آغاز خواهد شد، افزود: یکی از مشکلات سال گذشته زائران اربعین حسینی تهیه ارز برای صدور روادید بود که امسال با عنایت به همکاری های صورت گرفته برای صدور ویزا معادل هزینه ریالی از طریق همین سامانه از حساب ثبت نام کننده کسر می شود.

وی گفت: از دیگر الزامات اعزام امسال زائران اربعین حسینی بیمه اجباری زائران است که در غیر این صورت ویزا صادر نخواهد شد.

معاون سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سال گذشته حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار زائر از طریق مرزهای کشورمان راهی عراق شدند، پیش بینی کرد، این رقم در سال ۹۵ به بیش از ۲ میلیون تن برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 10 =