جابه جایی پیامکی مدیران سنتی غلط است

امام جمعه طبس گفت: متاسفانه در چند روز گذشته چندین فرماندار و بخشدار در استان خراسان جنوبی با پیامک از کار بر کنار شدند که این یک سنت غلط است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم در خطبه های نماز جمعه طبس افزود: هر گاه مسئولی قرار است از کار برکنار شود باید از چند روز قبل به او اطلاع دهند که دلیل برکناری او چیست.

وی بیان کرد: یک مسئول حیثیت، آبرو و شخصیت دارد و بازی کردن با حیثیت افراد جزو فرهنگ اسلام وانقلاب نیست.

امام جمعه طبس گفت: آقای استاندار محترم توجه کنند انقلاب ما انقلابی ارزشی، اسلامی و مکتبی است و برای حاکمیت این ارزش ها مردم خون داده اند.

وی ابراز داشت: این گونه عمل کردن در فرهنگ اسلام جایی ندارد.به ویژه در خراسان جنوبی استانی که مردم آن ولایی، متدین و متعهد هستند.

وی گفت: مردم انتظار ندارند در نظام الهی، مکتبی اسلامی این رفتارهای غیر اخلاقی اتفاق بیفتد به ویژه در قوه مجریه و هیات دولتی که در راس آن شخصی است که ملبس به لباس مقدس روحانیت است.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم ادامه داد: توقع مردم از جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای روحانی بیشتر است که ارزش های اسلامی مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به مصاحبه روز گذشته نماینده طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس با یکی از رسانه ها افزود: مسئول مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی گفتند یک کارگر افغانی را اگر بخواند از کار برکنار کنند این گونه این کار را انجام نمی‌دهند.

امام جمعه طبس گفت: این اقدامات استاندار محترم بخواهند یا نخواهند مقابل با حداقل سه مورد از فرمایشات مقام معظم رهبری است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است که به منزله جهاد اکبر است آیا برداشتن مدیران با این وضعیت انگیزه ای برای مدیران باقی خواهد گذاشت که تلاش و برنامه ریزی کنند؟

حجت الاسلام مهاجریان مقدم ادامه داد: آیا مدیریت متزلزل می تواند برنامه ریزی در امور اقتصادی دراز مدت داشته باشد؟

وی گفت: مورد دوم که صریحا خلاف فرمایشات مقام معظم رهبری است این است که رهبر انقلاب بارها فرمودند نیروهای ارزشی را به بهانه های مختلف کنار نزنید.

وی اظهار کرد: این نیروهای ارزشی هستند که از ارزش های انقلاب حمایت میکنند و حمایت کردند و در مواقع حساس هم از خودگذشتگی دارند.

امام جمعه طبس بیان کرد: مورد سوم که خلاف نظر رهبری است موضوع نفوذ است و نفوذ یکی از برنامه های بسیار پیچیده دشمن در نظام اسلامی و آمدن در نظام تشکیلاتی و تصمیم گیری کشور است.

وی افزود: با این وضعیت که فرماندار، بخشدار و مدیرکل را عوض کردن و گوش ندادن به حرف نمایندگان و بزرگان آیا زمینه نفوذ فراهم نمی‌شود؟ که قطعا این گونه است.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم گفت: امیدواریم همه به خود بیایند و جناب آقای استاندار هم توجه بکنند که نظام نظامی ارزشی است و حیثیت و آبروی مردم اهمیت بسیار زیادی دارد.

2 thoughts on “جابه جایی پیامکی مدیران سنتی غلط است

  1. این از وظایف و اختیارات هر استانداری است که فرماندار شهرستان های مختلف را طبق صلاحدید خود انتخاب کند. آیا شما امام جمعه ی محترم این اجازه را به یک استاندار می دهید ک به شما بگوید برای فلان مسجد فلان امام جماعت را منصوب کنید یا اینکه فلان حجت اسلام را امام جمعه ی موقت عموم قرار دهید؟؟ قطعا ب او اجازه نخواهید داد که در اختیارات و وظایف شما دست ورزی کنند و حق انتخاب را از شما بگیرند. پس لطفا بگذارید استاندار جدید بنا بر اختیار، اشراف و انتخابی ک دارد خود تصمیم بگیرد و خود نیز پاسخگوی عملکرد خویش باشد. متشکرم.

  2. سنت به نظر بنده باورها و عقایدیست که ازنسلهای قبلی به نسل جدید منتقل گردیده است ولی عمر پیامک در ایران ۳۰ و در خراسان جنوبی ۲۰سال است از کی این ایده اطلاع رسانی نام سنت به خود گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =