ستاد دائمی بزرگداشت پیامبر اعظم (ص) شهرستان طبس تشکیل جلسه داد – طبس نیوز

ستاد دائمی بزرگداشت پیامبر اعظم (ص) شهرستان طبس تشکیل جلسه داد

در آستانه ۲۸ صفر، رحلت حضرت رسول اکرم (ص) اداره فرهنگ وارشاد اسلامی طبس، در محل دفتر امام جمعه این شهرستان با حضور تمامی اعضاء، جلسه ستاد دائمی بزرگداشت پیامبر اعظم (ص) را تشکیل داد.

طبس نیوز: در آستانه ۲۸ صفر، رحلت حضرت رسول اکرم (ص) اداره فرهنگ وارشاد اسلامی طبس، در محل دفترامام جمعه این شهرستان با حضور تمامی اعضاء، جلسه ستاد دائمی بزرگداشت پیامبر اعظم (ص) را تشکیل داد.

در این جلسه معاون فرماندار گفت: اهانت‌های صورت گرفته به ساحت مقدس پیامبر اعظم نه برای اولین بار هست ونه برای آخرین بار خواهد بود واستکبار جهانی به دفعات از اسلام ودر راس آن پیامبر اسلام ضربه خورده است.

حسین ابراهیم‌زاده افزود: با عنایت به مقارن شدن ۲۸صفر با روز جمعه، مراسم زیارت ازراه بعید در این روز از ویژگی خاصی برخوردار است وبا توجه به آیات قرآن درباره پیامبر اسلام، فقط خدا می‌تواند معرف خوب حضرت محمد (ص) برای مردم باشد.

وی تصریح کرد: شهرستان طبس به لحاظ پیشتازی درعرصه معنویت وبا توجه به وجود روحانیت معزز مراسم امسال باید باشکوه خاصی برگزار گردد و باید کوشش کنیم تا به نحو احسن پیامبر اسلام را به نسل امروز بشناسانیم.

وی در پایان عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با انجام این گونه برنامه‌ها قدمی یا قلمی در اشاعه سیره نبوی پیامبر رحمت (ص) بزنیم.

در ادامه حجت الاسلام اخلاقی فر ضمن تسلیت ایام رحلت حضرت محمد (ص) گفت: عملکرد ما باید در جامعه پیامبر پسند باشد ومسوولان نباید حرف غیر هدف‌های پیامبر (ص) بزنند.

امام جمعه عشق آباد اضافه کرد: هدف ازتشکیل ستاد دائمی بزرگداشت پیامبر اعظم این است که جامعه ما اسلامی‌تر شود، فرهنگ نبوی رایج شود.

در این جلسه نیز حجت الاسلام زنجانی، امام جمعه موقت طبس، ضمن بیان یک داستان تاریخی در صدر اسلام به جایگاه پیامبر اشاره کرد وافزود: باید سعی کنیم با تشکیل این ستاد یک فرهنگ نبوی را در جامعه ایجاد کنیم وارزش‌های اسلامی بالقوه را بالفعل کنیم وآن‌ها را ادامه دهیم.

همچنین سید عبدالرحیم رحیمی، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی طبس، ضمن تشکر از اعضاء، برنامه‌های پیشنهادی جهت برگزاری در روز ۲۸ صفر ونظر خواهی اعضاء در این باره را مطرح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 13 =