پیرمرد کتاب‌خوان طبسی بیش از سه هزار کتاب مطالعه کرده است – طبس نیوز

پیرمرد کتاب‌خوان طبسی بیش از سه هزار کتاب مطالعه کرده است

محمد باشی رشیدیان، متولد ۱۳۲۳ از اهالی محله قلعه باغ در شهرستان طبس است که میزان سواد وی شش کلاس بوده و شغل ایشان کارگر ساختمانی می‌باشد و از کتاب‌خوان‌های موضوعی وحرفه ای در شهرستان است.

طبس نیوز: محمد باشی رشیدیان، متولد ۱۳۲۳ از اهالی محله قلعه باغ در شهرستان طبس است که میزان سواد وی شش کلاس بوده و شغل ایشان کارگر ساختمانی می‌باشد و از کتاب‌خوان‌های موضوعی وحرفه ای در شهرستان است.

محمد باشی رشیدیان :کتاب دریای فضائل است و از خواندن و نوشتن لذت می‌برم.

محمد باشی رشیدیان، متولد ۱۳۲۳ از اهالی محله قلعه باغ در شهرستان طبس است که میزان سواد وی شش کلاس بوده و شغل ایشان کارگر ساختمانی می‌باشد و از کتاب‌خوان‌های موضوعی و حرفه ای در شهرستان می‌باشد.

رشیدیان در گفتگو با روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس عنوان کرد: انگیزه من در مطالعه این است که کتاب دریای فضائل هست و از خواندن ونوشتن لذت می‌برم.

وی افزود :بیش از ۳ هزار کتاب مطالعه کرده‌ام و از خواندن کتاب هرگز پشیمان نشده‌ام و کتاب هایی را که مطالعه می‌کنم اگر نقصی داشته باشد آنرا به نویسنده متذکر می‌شوم.

رشیدیان در پاسخ به این سوال که از تمامی کتابهایی را که خوانده‌اید کدامیک مفیدتر بوده، اظهار داشت:کتاب‌ها همه خوب است اما کتاب نکته های ناب رهبری وکتاب آداب اسلامی از محسن ومحمدرضا آشتیانی مفید وعالی بوده است.

ایشان نیز گفت:کتابهای حجت الاسلام ری شهری، جوادی آملی، کلیه کتابهای استاد مطهری وتفسیر المیزان، کتاب من لایحضره الفقیه از جمله کتابهای مهم است که مطالعه کرده‌ام و در کنار مطالعه کردن از کتاب‌ها نیز خلاصه برداری می‌کنم که نزدیک به ۲۴۰۰ صفحه A4 نکته وخلاصه یادداشت کرده‌ام.

محمدباشی رشیدیان از مسئولین خواست تا کتابخانه‌ها را با کتابهای مفید غنی ساخته تا اینکه بشود از کتاب‌ها استفاده مطلوب‌تری داشت.

مرتضی محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی طبس درباره ایشان می‌گوید:آقای رشیدیان از کتابخوانهای موضوعی وحرفه ای است چراکه اگر نویسنده در کتابش به نقل از منبع دیگری مطلبی را بیاورد ومنبع را در پاورقی مشخص کرده باشد، ایشان منبع مطلب مورد نظر را پیدا می‌کند وآنرا با مطلب ذکر شده تطبیق می‌دهد تا یقین حاصل کند.
سید عبدالرحیم رحیمی، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی طبس نیز یادآور شد که اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در سال ۱۳۸۹ همایشی را به منظور تجلیل از آقای رشیدیان با حضور فرماندار وقت واهالی قلم وکتاب برگزار کرد که با استقبال بی نظیری روبه روشد.

یک دیدگاه برای نوشته «پیرمرد کتاب‌خوان طبسی بیش از سه هزار کتاب مطالعه کرده است»

  1. سلام،اینا کتابای بسیار سخت و بامتون ثقیل هستن جای تبریک داره که ایشون بدون توضیح الفبای این کتاب متوجه محتوا و مضمون این کتابا میشن چن تا ازاین کتابارو منم دارم ولی به سختی متوجه میشم به ایشون تبریک و خسته نباشید میگم….دست مریزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =