زندان طبس جزو زندان‌های نمونه کشور / بخشنامه عفو عید فطر در حال اجراست – طبس نیوز

زندان طبس جزو زندان‌های نمونه کشور / بخشنامه عفو عید فطر در حال اجراست

دادستان عمومی و انقلاب طبس گفت: باتوجه به بازدیدهای متعددی که از زندان‌های مختلف داشته‌ام؛ زندان طبس از نظر برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و اصلاحی ـ تربیتی جزو زندان‌های نمونه کشور است.

طبس نیوز:دادستان عمومی و انقلاب طبس گفت: باتوجه به بازدیدهای متعددی که از زندان‌های مختلف داشته‌ام؛ زندان طبس از نظر برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و اصلاحی ـ تربیتی جزو زندان‌های نمونه کشور است.

به گزارش طبس نیوز به نقل از فارس،عبدالجواد پارسافر در جلسه شورای طبقه‌بندی زندان طبس اظهار داشت: باتوجه به بازدیدهای متعددی که از زندان‌های مختلف داشته‌ام؛ زندان طبس از نظر برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و اصلاحی ـ تربیتی جزو زندان‌های نمونه کشور است.

وی ضمن تقدیر از محمدرضا حمامی شهری، رئیس اداره زندان شهرستان طبس افزود: مهم‎ترین مشکل زندان طبس، کمبود فضای فیزیکی و واقع شدن آن در مجاورت منازل مسکونی و مراکز آموزشی است که البته برای انتقال زندان طبس به خارج از شهر برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی در حال انجام است.

دادستان عمومی و انقلاب طبس و قاضی ناظر زندان طبس در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: بر اساس سیاست‌های کلی دستگاه قضایی، سعی می‌شود تا در مناسبت‌های مختلف، رافت اسلامی شامل حال زندانیان و خانواده آنان شود که در همین راستا بخشنامه عفو مربوط به عید سعید فطر در حال اجرا است که با این بخشنامه تاکنون تعدادی از زندانیان زندان طبس واجد شرایط آزاد شده‌اند و یا حبس و جزای نقدی آنان تقلیل یافته است.

وی عنوان کرد: یکی از مناسب‌ترین راه‌های تحکیم بنیان خانواده‌های زندانیان، برقراری ارتباط زندانی با کانون گرم خانواده از طریق اعطای مرخصی به زندانی است که بر همین اساس در طول هفته به زندانیان واجد شرایط رای باز با تصویب شورای طبقه‌بندی زندان مرخصی اعطا می‌شود و علاوه بر این مرخصی‌هایی که به‌مناسبت نوروز و ماه رمضان نیز از سوی قوه قضائیه اعلام می‌شود، طبق بخشنامه‌های مربوطه در مورد زندانیان طبس هم اعمال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =