شرایط نامساعد جوی هواپیمای تهران – مشهد را در طبس نشاند – طبس نیوز

شرایط نامساعد جوی هواپیمای تهران – مشهد را در طبس نشاند

پرواز تهران – مشهد شرکت هواپیمایی آسمان در فرودگاه طبس به زمین نشست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از خبرگزاری میزان، ابراهیم مرادی با بیان اینکه در حال حاضر عملیات پروازی در تمام فرودگاه‌های کشور به غیر از فرودگاه بین‌المللی مشهد در حال انجام است اظهار کرد: به دلیل بارش شدید برف در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد، دید افقی برای فرود هواپیماها از استاندارد حداقل ۸۰۰ متر به ۴۰۰ متر کاهش یافته و امکان فرود پروازهای ورودی این فرودگاه فعلا وجود ندارد.

وی با بیان اینکه از صبح امروز به دلیل شرایط نامساعد جوی پروازهای ورودی فرودگاه بین‌المللی مشهد به فرودگاه‌های جایگزین(آلترناتیو) تغییر مسیر می‌دهند گفت: در همین راستا پرواز نجف – مشهد به فرودگاه مهرآباد تغییر مسیر داد که مسافران این پرواز به محض مساعد شدن شرایط جوی در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی‌نژاد با همین پرواز به مشهد منتقل می‌شوند. همچنین پرواز تهران – مشهد شرکت هواپیمایی آسمان نیز در فرودگاه طبس به زمین نشست.

مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور افزود: به رغم بارش شدید برف در فرودگاه بین المللی مشهد اما سطوح پروازی این فرودگاه باز است و پروازهای خروجی این فرودگاه به صورت عادی در حال انجام است اما پروازهای ورودی به دلیل کاهش دید افقی مختل شده‌اند.

مرادی افزود: بر اساس گزارشات دریافتی از سازمان هواشناسی کشور، این سامانه بارشی طی روز جاری از کشور خارج می‌شود.

روز گذشته نیز به دلیل بارش برف در فرودگاه مهرآباد پروازهای خروجی این فرودگاه از حدود ساعت ۴ بامداد تا حدود ساعت ۸:۳۰ با تاخیر انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =