مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال برای توسعه ایمنی راه‌آهن شرق اختصاص یافت

معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در جلسه تکریم و معارفه مدیرکل راه‌آهن شرق گفت: راه‌آهن شرق یکی از اولین‌های ریلی کشور از نظر توسعه و طول و در ردیف چهارمین در حوزه بار است.

به گزارش طبس نیوز، سید مصطفی داوودی در مراسم تودیع و معارفه مدیر اداره کل راه آهن شرق که در محل ساختمان معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس در روز چهارشنبه برگزار شد، افزود: نیروی انسانی راه‌آهن شرق در شرایط سخت آب و هوایی خدمت می‌کنند که قطعا مورد عنایت راه‌آهن کشور است.

وی به مطالبات مطرح شده در جلسه از سوی مسئولان شهرستانی اشاره کرد و گفت: برای احداث خط دوم راه‌آهن شرق اعتباری حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان نیاز است که در دست پیگیری می‌باشد و‌ در برخی بلاک راه‌آهن شرق دو خطه‌سازی در دست انجام است.

معاون راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از اعطای امتیاز به پیمانکاران و سرمایه‌گذارن صنایع جوار ریلی خبرداد و گفت این مهم برای راه‌آهن شرق نیز محقق است و آماده استقبال از سرمایه‌گذاران هستیم.

وی اداره کل راه‌آهن شرق را دارای ظرفیت بالای مسافری برشمرد و خادمین این حوزه را خادم زائران امام‌رضا (ع) برشمرد و برای پشتیبانی از توسعه این منطقه قول مساعد داد و راه‌آهن شرق را یک خط مهم در‌حوزه ترانزیتی کشور خواند.

سید مصطفی داوودی، سلام مدیرعامل راه‌‌آهن جمهوری اسلامی ایران را به مردم شهرستان طبس ابلاغ کرد و از اختصاص مبلغ ۱۵ میلیارد تومان در راستای تقویت ایمنی اداره کل راه‌آهن شرق خبر داد.

در این مراسم «علی قاسمی حکامی» به عنوان مدیرکل جدید معرفی و از زحمات «رضا شرقی» قدردانی شد.

اداره کل راه آهن شرق به مرکزیت طبس است.

خبرنگار: فاطمه ابوالحسنی‌رحمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 1 =