6000 تن جو از مزارع شهرستان طبس برداشت می‌شود – طبس نیوز

۶۰۰۰ تن جو از مزارع شهرستان طبس برداشت می‌شود

6000 تن جو از مزارع شهرستان طبس برداشت می‌شود

محمود اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در طبس اظهار داشت: از نیمه نخست اردیبهشت ماه، کار برداشت محصول جو از سطح ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار مزارع جو شهرستان طبس آغاز شده است که تا نیمه دوم خرداد ماه ادامه می‌یابد.

وی بیان کرد: برداشت محصول جو در شهرستان طبس از طریق بکارگیری ۱۵ دستگاه کمباین بومی و مهاجر و ۲۴ دستگاه دروگر انجام می‌شود و احتمالاً حدود ۶ هزار تن جو از سطح زیرکشت این محصول در شهرستان طبس برداشت خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی طبس با اشاره به اینکه این شهرستان مقام نخست سطح زیرکشت و تولید محصول جو در استان یزد را دارد، یادآور شد: ارقام جو کشت شده در این شهرستان شامل کویر، نصرت، یوسف و محلی است.

وی از ارائه خدمات فنی و کارشناسی به کشاورزان، از جمله بوجاری بذور جو و توزیع نهاده‌های کشاورزی خبر داد و خاطرنشان کرد: به منظور حمایت از کشاورزان، مقدار ۴۲ تن بذر اصلاح شده جو و ۵۵۰ تن انواع کود شیمیایی بین کشاورزان شهرستان طبس توزیع شده است.

اسدی اضافه کرد: همچنین در سال زراعی جاری، دو مزرعه تحقیقی – ترویجی و نمایشی جو به منظور استفاده از آخرین یافته‌های تحقیقاتی برای معرفی ارقام جو مقاوم به شوری و خشکی در سطح ۲.۵ هکتار در شهرستان طبس ایجاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 15 =