طبس میزبان سومین جشنواره ملی عکس و فیلم مستند «کویر و زندگی» خواهد بود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: سومین جشنواره ملی عکس و فیلم مستند «کویر و زندگی»، به میزبانی شهرستان طبس، برگزار می‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری طبس‌نیوز، علی فرخنده گفت: سومین جشنواره ملی عکس و فیلم مستند «کویر و زندگی»، به میزبانی شهرستان طبس، برگزار می‌گردد.

وی افزود: چشم اندازهای زیبای طبیعت کویر، انسان، زندگی و کویر، آداب و رسوم، جشن و مراسم آیینی در نواحی کویری، نگاه هنرمندانه به ویژگی‌های خاص معماری مناطق کویری، روش‌های توسعه پایدار، مبتنی بر گردشگری با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد کویر، توجه به ویژگیهای منحصر به فرد محیط زیست، تنوع گیاهی و جانوری در مناطق کویری، نگاه هنرمندانه به روش‌های سنتی (قنات) و نوین بهره‌وری از آب در مناطق کویری و هر اثری که بیانگر فرهنگ، روح زندگی و زیبایی و شکوه کویر باشد؛ از محورهای سومین جشنواره ملی عکس و فیلم مستند «کویر و زندگی» است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: آخرین مهلت دریافت اثر ۳۰مرداد۱۴۰۲ می‌باشد که هنرمندان می‌توانند با مراجعه به درگاه جشنواره، به نشانی TabasArt.ir ثبت نام و آثار خود را، در دو بخش عکس و فیلم مستند، ارسال کنند.

فرخنده در ادامه افزود: در بخش عکس، لوح تقدیر و تندیس جشنواره و مجموع مبلغ ۲۸۰ میلیون ریال وجه نقد، به رتبه اول تا ششم و در بخش فیلم مستند، لوح تقدیر و تندیس جشنواره و مجموع مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال وجه نقد، به جایزه بزرگ جشنواره و بهترین‌ها در کارگردانی، تصویربرداری، دستاورد فنی و پژوهش، اهداء خواهد شد.

وی گفت: مهرداد اسکویی، دکتر احمد الستی و اسفندیار شهیدی در بخش فیلم مستند و دکتر علی قلم سیاه، سعید محمودی ازناوه و مسعود زنده روح کرمانی در بخش عکس، آثار را داوری می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی یادآور شد: پیش از این، اولین جشنواره سراسری «عکس کویر و زندگی» درسال ۱۳۹۴ و دومین جشنواره ملی عکس و فیلم مستند «کویر و زندگی» در سال۱۴۰۰ و با دریافت مجموع بیش از ۴ هزار عکس از ۵۴۸ هنرمند و۵۷ فیلم مستند، از ۵۰ فیلم‌ساز، برگزار شده است.

لازم به ذکر است سومین جشنواره ملی عکس و فیلم مستند «کویر و زندگی» با مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و به میزبانی شهرستان طبس برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 11 =