سیمان طبس تعطیل می‌شود/اخراج ۱۲۳ کارگر تا هفته آینده

سیمان طبس تعطیل می‌شود/اخراج 123 کارگر تا هفته آینده

تا هفته آینده از تعداد ۲۵ نفر کارگر ثابت کارخانه، تنها ۲ نفر باقی می‌مانند و این در حالی است که تعداد کارگران پیمانکاران که از کار اخراج شدند، هر کدام نزدیک ۱۰۰ نفر هستند که بنا به تصویب هیات مدیره تا زمان رفع مشکلات مالی، قراردادشان فسخ شده است.

ایلنا: مدیرداخلی کارخانه سیمان طبس، مشکلات مالی برای احداث و اتمام کارخانه سیمان طبس را علت اصلی اخراج ۱۲۳ کارگر و تعطیلی این واحد تولیدی عنوان کرد.

اخوان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در این زمینه گفت: کارخانه سیمان طبس، شرکتی سهامی خاص است که تا امروز نزدیک به ۱۴ میلیارد تومان توسط سهامداران برای احداث کارخانه هزینه شده است، اما عدم وجود ۲ میلیارد تومان نقدینگی، سبب اخراج کارگران، فسخ قراردادهاو تعطیلی روند راه‌اندازی کارخانه شده است.

وی افزود: این کارخانه می‌تواند ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۸۰۰ نفر را به صورت غیرمستقیم به کار مشغول کند که متاسفانه در سال حمایت از تولید، کار و سرمایه ایرانی، به دلیل عدم وجود نقدینگی معطل مانده است.

مدیرداخلی کارخانه سیمان طبس در مورد تعداد نیروهای اخراج شده از کارخانه گفت: تا هفته آینده از تعداد ۲۵ نفر کارگر ثابت کارخانه، تنها ۲ نفر باقی می‌مانند و این در حالی است که تعداد کارگران پیمانکاران که از کار اخراج شدند، هر کدام نزدیک ۱۰۰ نفر هستند که بنا به تصویب هیات مدیره تا زمان رفع مشکلات مالی، قراردادشان فسخ شده است.

اخوان معتقد است: دولت باید در سال حمایت از کار، تولید و سرمایه ایرانی، حمایت جدی تری از بخش صنعت داشته باشد و با پرداخت تسهیلات مورد نیاز کارخانه طبس، که در منطقه محروم و کویری واقع شده است، زمینه اشتغال نیروی کار را فراهم کند.

One thought on “سیمان طبس تعطیل می‌شود/اخراج ۱۲۳ کارگر تا هفته آینده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 8 =