اعتراض معلمین پیش‌دبستانی طبسی به آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ عبدالله‌زاده: به شدت معترضم، نمایندگان دنبال این هستند که حقوقی از این افراد ضایع نشود

دکتر عبدالله‌زاده نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موضوع استخدام کسانی که در پیش دبستانی قبلا به نوعی گزینش شدند یک موضوع روز در مجلس است و نمایندگان دنبال این هستند که حقوقی از این افراد ضایع نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، در سال ۱۳۷۹ وزارت آموزش و پرورش، تصمیم بر توسعه‌ی آموزش پیش‌دبستانی گرفت، بر این اساس بخشی از فضای برخی مدارس شهری برای آموزش پیش‌دبستانی در نظر گرفته شد و مربیانی برای آموزش به صورت قراردادی و موقت استخدام شدند.

تا سال ۸۵ مدیریت مالی مراکز پیش دبستانی مستقیماً زیر نظر آموزش و پرورش بود، اما از سال ۸۵ وظیفه‌ی مدیریت مالی پیش دبستانی‌ها برعهده‌ی شرکت‌های پیمان کاری قرار گرفت و این شرکت‌ها موظف شدند که مربیان پیش‌دبستانی را بیمه کنند.

در نتیجه شهریه‌های دریافت شده از خانواده‌ها میان ادارات آموزش و پرورش و شرکت‌های پیمانکاری تقسیم می‌شد و عملاً بخش اندکی از مزایای مالی نصیب مربیان پیش می‌شد.

پذیرش چنین شرایط کاری از سوی مربیان پیش‌دبستانی در این سال‌ها فقط به امید استخدام از سوی آموزش و پرورش صورت می‌گرفت، امیدی که با اجرای سیاست جدید آموزشی در دوره‌ی ابتدایی و اضافه شدن پایه‌ی ششم کمرنگ شد، چرا که مربیان امید داشتند که پایه‌ی پیش دبستانی اجباری شده و به مقطع ابتدایی اضافه شود.

نهایتاً در نتیجه‌ی بلاتکلیفی وضعیت این مربیان در سال‌های آتی و درنتیجه اعتراضات صورت گرفته، نمایندگان مجلس سه سال پیش طرحی را به تصویب رساندند که براساس آن دولت موظف شد که در طی دو سال تکلیف استخدام این مربیان را مشخص کند.

در نتیجه‌ی اتخاذ چنین سیاستی بود که با وجود اعتراضات گسترده‌ی مربیان پیش دبستانی و فشارهای نمایندگان مجلس، وزارات آموزش و پرورش هر بار از برگزاری آزمون استخدامی برای مربیان سرباز زده است.

اکنون پس از گذشت سه سال از تصویب مجلس برای رفع بلاتکلیفی این مربیان و برگزاری آزمون آموزش و پرورش که در اصل قرار بوده آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش برای استخدام مربیان پیش دبستانی باشد، این در حالی است که مربیان پیش دبستانی بعد از چندین سال کار شرایطی از جمله شرایط سنی را ندارند.

به همین دلیل مربیان پیش‌دبستانی در جاهای مختلفی از کشور معترض بوده و دیروز نیز گروهی از معلمین مقابل مجلس اعتراض کردند.

ضمن اینکه معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: مجلس شورای اسلامی به برخی از عملکردهای ما انتقاد داشت که یکی از آنها استخدام مربیان پیش دبستانی بود که به وزیر آموزش و پرورش کارت زرد دوم داده شد، ما در حال پیگیری حل مشکل استخدام مربیان پیش دبستانی هستیم تا از سازمان مدیریت مجوز دریافت کنیم..

در شهرستان طبس نیز جمعی از معلمان پیش دبستانی در خصوص نحوه برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش طی جلسه ای که با دکتر عبداالله زاده نماینده مجلس شورای اسلامی داشتند خواستار رسیدگی این موضوع شدند.

معلمان پیش دبستانی طبسی عنوان می‌کردند که در اصل قرار بوده آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش برای استخدام مربیان پیش دبستانی باشد درحالی که این وزارت‌خانه به همه داوطلبین استخدام در آموزش و پرورش اعلام کرده در این آزمون شرکت کند.

گفتنی است آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش قرار است در شهریور ماه برگزار شود.

دکتر عبدالله‌زاده نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری طبس اظهار داشت: موضوع استخدام کسانی که در پیش دبستانی قبلا به نوعی گزینش شدند و صلاحیت عمومی و علمی آنها تایید شده و هر کدام بیش از چند سال سابقه دارند یک موضوع روز در مجلس است و نمایندگان دنبال این هستند که حقوقی از این افراد ضایع نشود.

عبدالله زاده تصریح کرد: در واقع تلاش شد که این مربیان مرحله به مرحله جذب شوند و در آزمون‌هایی که آموزش و پرورش برای استخدام میگذارند از این معلمان نیز استفاده کنند.

وی افزود: ولی اکنون با توجه به فرم ثبت نامی که برای این آزمون قرار دادند عملا هیچکدام از نیروهای پیش‌دبستانی نمیتوانند شرکت کنند چون شرایطش را ندارند برای اینکه نیروهایی که برای پیش دبستانی اعلام شده خیلی کم است و در حد چندجاست و دوم اینها هیچکدام از منابع دولتی حقوق نگرفتند که بخواهند این شرط  سنوات خدمتی را بگذارند.

وی با انتقاد از این موضوع بیان کرد: من یک نوع عدم صداقت را در این پذیرش میبینم و به شدت به آن معترضم و ان شاالله در مجلس باید برخورد شود که حقوقی از عزیزان ضایع نشود.

گزارش: نجفی

17 دیدگاه برای نوشته «اعتراض معلمین پیش‌دبستانی طبسی به آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ عبدالله‌زاده: به شدت معترضم، نمایندگان دنبال این هستند که حقوقی از این افراد ضایع نشود»

 1. هرکی فکر میکنه با پارتی رفتیم ما سر کار خودش فکرش مسمومه و مشکل از خودشه من نمیدونم اینز ۷ ۸ سالی که تو روستاها سختی کشیدیم شما تو خواب ناز بودییین در ضمن ما نمیخوایم این وسط حق کسی پایمال بشه ایشالا برای هر جوون بیکار درست بشه ما هم حقمون میخوایم حق زحمت کشیامون و مفت کار کردنمون وایتکه اون دنیا میخوای جلوی اقای عبدله زاده رو بگیری ما هم جلوی تو رو میگیریم

 2. سلام…
  با توجه به اینکه از آغاز تاسیس دانشگاه فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده که نیروی مورد نیاز خود را فقط از طریق این دانشگاه پذیرش خواهد کرد و با توجه به فارغ التحصیل شدن تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاه در سال ۹۵ این تعداد پذیرش نیرو برای آموزش و پرورش منطقی و جای اعتراضی نداره..

 3. تلاش دکتر عبداله زاده در امور آموزشی شهرستان ستودنی است اگر چشم بینا داشته باشیم:

  ارتقا دانشگاه پیام نور طبس از واحد دانشکاهی و زیر نظر مسبد (دوران آقای امینی )به مرکز مستقل استانی ….

  تاسیس اولین مرکز دانشگاهی دولتی در طبس ( دانشکده پرستاری طبس )

  \یگیری در صدور مجوز اولین مدرسه تیزهوشان طبس

  و……
  و…..
  بیایید واقع بین باشیم دوستان .

  1. دقیقا درست گفتی.

   دوستان دلسوز طبسی :

   بنده با اطلاعات کامل بیان می کنم که :

   تاسیس دانشکده پرستاری مدیون تلاشهای دکتر عبداله زاده است .

  2. این دانشکده به چه درد می خوره امکانات آموزشی نداره پرستار خوب باید در مراکز دانشگاهی مجهز و در بیمارستانها با تخصص های متفاوت دوره ببیند این بیمارستان چه امکاناتی داره دکتراش هم که طرحی هستندبعد هم بیکار خواهند بود.

 4. با تشکر از زحمات آقای دکتر عبدالله زاده ما مربیان پیش دبستانی و شرکتی بعد از خدا امیدمان به شما است.

 5. جناب دکتر خواهشن از استخدام شدن بچه مسولها وپارتی بازی در ادارات نظری بنمایید تا کی ؟؟؟/

 6. دیگ اقای نماینده ازتقسیم استان گرفته تاسقوط هواپیما و…..واسمون بسه دیگ توروخدا نون۴تاجوون بیکارم آجرنکنی یه وقت، بزاربریم مث بچه ادم ازمون بدیم.

  1. ایشان که نظر داد من نیستم اسم خربزه فروش فقط متعلق به منه این اقا داره از اسمها سو استفاده میکنه
   ایمیل گذاشتم اگه غیر از این نظر داد اسمشا چاپ نکن

 7. این استخدامی فقط برای نور چشمیاس خودشون میدونن ما چی میگیم اقای عبدا… زاده من برای کارم با شما قبلا تماس گرفتم شما گفتی نمیشه کاری کرد برای استخدامم من در شرکتها

 8. اقای عبدالله زاده به جای اینکه به فکر۴تا جوون بیکاروتحصیل کرده باشی سراغ کسایی میری که باپارتی بازی وبدون هیچ ازمونی واسه خودشون پیش دبستانی ومربی پیش دبستانی بازکردن. واقعا که!!!!! من که اون دنیا جلوشما رومیگیرم اقای نماینده

 9. در حال حاضر این مربیان پیش دبستانی با ازمون استخدامی سر کار رفته اند یا با پارتی…؟
  شرایط سنی نداری که چی ؟
  مشکل کشور ما حق خوریه.
  افراد تحصیل کرده بیکار دارند آزمون می دهند تا لقمه ای نون برای خانوادشون بیارند، حالا شما بدون ازمون ادعای چی داری ؟

  1. حتما با پیگیری جناب دکتر!!!وزیر استیضاح میشه!!!فقط لطفا مواظب باشید سر از استان سیستان بلوچستان در نیاریم یه وقت باقیش پیشکش!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − چهار =