قسمتی از منطقه دیهشک طبس امسال گازدار خواهد شد

قسمتی از منطقه دیهشک طبس امسال گازدار خواهد شد

خبرگزاری ایسنا:  رییس امور مهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز استان یزد به دنبال نامه‌ی اعتراض مردم دیهشک طبس به روند کند عملیات گازرسانی به این منطقه، علت را کمبود نقدینگی دانست و اعلام کرد: زمستان امسال قسمتی از منطقه دیهشک گازدار خواهد شد و تا اردیبهشت‌ماه سال آینده نیز گازکشی دیهشک و دشتغران به اتمام خواهد رسید.

“عزیز الله مولودی” در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، در این رابطه تصریح کرد: شبکه گازرسانی شهر طبس با توجه به گستردگی شهر در دو بخش شرق و غرب جمعا با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال تعریف و مجزا شد تا هرچه سریع‌تر اجرا شود.

وی افزود: منطقه دیهشک و دشتغران نیز برای هدایت بهتر پروژه به دو قسمت جداگانه تقسیم شده و هم‌اکنون طرحی‌های آن انجام و در مرحله انتخاب پیمانکار است.

او با اشاره به این‌که مناقصه پیمانکار اجرایی پروژه گازرسانی به دیهشک و دشتغران در حال انجام است، ابراز امیدواری کرد که با توجه به تامین اعتبار پروژه از سوی تهران، به محض دریافت نقدینگی عملیات شبکه‌گذاری آغاز شود.

مولودی اظهار کرد: البته پیش‌بینی می‌شد که این منطقه در بتواند در اضافه‌کاری پروژه طبس گنجانده شود ولی به دلیل کمبود اعتبارات این امر امکان‌پذیر نشد و با توجه به اولویت گازرسانی به واحدهای مسکن مهر در استان که از حجم عملیاتی پایین‌تری نیز برخوردار است، گازرسانی به واحدهای مسکن مهر طبس در اضافه‌کاری پروژه گنجانده شد.

وی خاطرنشان کرد: شبکه گازرسانی به دیهشک و دشتغران شامل ۳۲ کیلومتر شبکه توزیع و ۷۰۰ انشعاب است که به مراتب از حجم بالاتری نسبت به پروژه مسکن مهر برخوردار است.

رییس امور مهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز استان یزد با بیان این که دیهشک جزو اعتبارات امسال شرکت گاز استان بوده است ولی به دلیل عدم وصول نقدینگی دچار این کندی روند شده است، اظهار کرد: در صورت رفع این مشکل، اجرای پروژه طراحی شده برای این منطقه و دشتغران شش ماه به طول خواهد انجامید و سعی خواهد شد تا با آغاز عملیات قبل از شروع زمستان، همزمان با پیشرفت عملیات اجرایی، قسمت‌هایی که امکان دارد را از نعمت گاز بهره‌مند کنیم.

مولودی تاکید کرد: زمستان امسال قسمتی از منطقه دیهشک گازدار خواهد شد و تا اردیبهشت‌ماه سال آینده گازکشی دیهشک و دشتغران به اتمام خواهد رسید.

گفتنی است؛ جمعی از مردم منطقه دیهشک شهرستان طبس به دنبال قول مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در اسفندماه سال گذشته که در حاشیه افتتاح گازرسانی به طبس از شروع عملیات گازکشی به دیهشک در اردیبهشت یا خردادماه امسال خبر داده بود، با امضاء نامه‌ای از روند کند این امر به شدت گله کرده‌اند.

One thought on “قسمتی از منطقه دیهشک طبس امسال گازدار خواهد شد

  1. وعده این آقا وعده سر خرمن است . به خدا اگر طبس جزواستان خراسان بود حالا تا دوردست ترین روستاها هم گاز کشی شده بود . مردم دیهشک هم بدانند مادر ندهد طفل به فرزند خموش . بهترین راه استفاده از همه ی ظرفیت های قانونی و مراجعه عمومی مردم دیهشک به فرمانداری است تا شبانه گاز برایتان بیاورند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سه =