تجلیل از 23 سال خدمت «نوربخش» و همسرش به طبسی‌ها – طبس نیوز

تجلیل از ۲۳ سال خدمت «نوربخش» و همسرش به طبسی‌ها

به نشانه‌ی قدردانی از ۲۳ سال تلاش و خدمت مهاجر الی‌اله «دکتر سیدبیژن نوربخش» به طبسی‌ها و به بهانه‌ی سر سلامتی دادن به همسر و فرزندانش، در مجلس یادبود وی گرد هم می‌آییم و می‌گوییم اگر چه پیکرت از ما دور است و به زادگاهت بازگشته، ولی یاد و خاطره‌ات همیشه در ذهن‌مان ماندگار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از گلشن، مسافران منا امسال در لباسی که به تن داشتند و در حال و هوایی که در آن غوطه‌ور بودند ماندند و جاودانه شدند تا بدانیم می‌توان طوری ماندنی شد که حتی خاطره‌ی عروجت از دنیا دیگر یادآور تلخی نباشد و آنچه در خاطره‌ها می‌ماند همه سپیدی باشد و پاکی.

وقتی به زندگینامه‌ی مهاجران الی‌اله توجه می‌کنیم بیشتر به عدل الهی پی می‌بریم زیرا که نوع زندگی و مرگ هرکس نشان‌گر ارج و قرب او نزد باری‌تعالی است.

و حال تنها مهاجر الی‌اله طبس در فاجعه منا، دکتر سیدبیژن نوربخش است؛ تنها کسی از این شهرستان که لباس احرامش، کفنش شد.

نوربخش در میان سبزه‌زارهای گیلان و در روستای کومله از توابع شهرستان لنگرود به دنیا آمد و با همان سبزه‌ها و روشنی دریا رشد یافت و دل و جانش وسعت دریا و زیبایی جنگل را به خود گرفت.

وی آن‌قدر خوب و پاک رشد کرد که به محض احساس نیاز کشور در جریان دفاع مقدس، لباس رزم پوشید و به جبهه رفت و یادگاری از جنگ هم با خود به همراه آورد و به افتخار جانبازی نایل شد.

این پزشک شمالی آن‌گاه که با پزشک حاذق و محجبه‌ی طبسی خانم دکتر اشرف‌السادات مرتضوی پیمان زندگی زناشویی بست، دیار را رها کرد و به عشق همسر در شهرستان طبس ساکن شد و در دارالشفای حضرت ابوالفضل(ع) این شهر به ارائه خدمت به مردم پرداخت.

وی حتی با وجود جانبازی، دست از ایثار بر نداشت و ایثارگری و کمکش را در درمان مردم نقاط محروم شهرستان طبس از طریق همراهی با جمعیت هلال احمر ادامه داد.

۲۳ سال، تمام طبسی‌ها شاهد تلاش این زوج موفق بودند، تا آن‌که نوربخش به همراه همسر راهی سفر حج شد؛ چه زیبا می‌نمود زمانی که لباس سفید احرام پوشید؛ انگار تنش از ابتدا که با قنداقه‌ی سفید پوشیده شده بود با سپیدی خو گرفته؛ پس از آن لباس سپید پزشکی؛ و در پایان هم با لباس سپید احرام دعوت حق را لبیک گفت.

خدا را شاکریم که حال اگر دکتر نوربخش را در بین‌مان نداریم اما خدا همسر او را برای‌مان نگاه داشت تا هم خاطره‌ای از نوربخش داشته باشیم و در اثر بی‌مهری‌های زمانه او و محبت‌هایش را از یاد نبریم و هم بتوانیم حال که او نیست، از وجود همسر پزشکش در درمان دردهای دنیوی‌مان بهره برده و درس مهربانی و حیا را برای دردهای اخروی‌مان از او بگیریم.

نوربخش تمام لحظات زندگی‌اش نور می‌بخشید به آنان که چشمان‌شان به دستان توانگرش بود و با عروج عاشقانه‌اش هم در دل مردم طبس نوربخش باقی ماند.

و اکنون به نشانه‌ی قدردانی از ۲۳ سال تلاش و خدمت دکتر سیدبیژن نوربخش به طبسی‌ها و به بهانه‌ی سر سلامتی دادن به همسر و فرزندان مهربانش، روز سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در مجلس یادبودش در محل هیأت ابوالفضلی(ع) طبس گرد هم می‌آییم و می‌گوییم اگر چه پیکرت از ما دور است و به زادگاهت بازگشته، ولی یاد و خاطره‌ات همیشه در ذهن‌مان ماندگار است.

نویسنده: فاطمه سادات حجتیان

10 دیدگاه برای نوشته «تجلیل از ۲۳ سال خدمت «نوربخش» و همسرش به طبسی‌ها»

 1. با سلام و احترام
  برای دکتر آمرزش الهی و برای خانواده محترمشان از خداوند متعال صبر و سلامتی آرزومندم

 2. ضمن عرض تسلیت به بانوی محجبه سرکار خانم دکتر اشرف سادات مرتضوی و آرزوی سر سلامتی و طول عمر با عزت و با برکت و توفیق خدمت مضاعف کما فی اسابق جهت حضرت عالی و فرزندان محترم و علو درجات برای زنده یاد دکتر نوربخش عزیز

 3. خدایشان بیامرزد و روحشان را با جدشان و اولیاء خاص خدا محشور نماید. انسانی فروتن و متواضع بودند. و سالها به این خطه خدمت رسانی کرند. واقعا حیف دکتر نوربخش. جایشان در دارالشفاء خیلی خالیست. خداوند رحمتشان کند.

 4. روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان طبس نیز درگذشت مهاجر الی الله داوطلب جانباز دکتر بیژن نوربخش را تسلیت عرض کرده و برای بازماندگان صبر مسلت مینماید.

 5. عرض تسلیت و طلب مغفرت!
  باید توجه داشت که با نبود افراد ، اتفاق خاصی در دنیا نخواهد افتاد !
  دنیا ادامه داشته ، دارد و خواهد داشت ، حتی با فقدان بهترین ها !
  پس منطقی باشیم و اغراق نکنیم !!!

  1. نااهل جان پر واضح است که با فقدان بهترین ها هم اتفاق خاصی نمی افتد ولی به قول معروف ” فرقها از زندگی تا زندگی است ” به هر حال این زوج فر قیخته خدمات شایانی را به ما طبسی ها ارائه کردند و به مصداق حدیث من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق ” ادب و عقل و شرع حکم می کند که قدر دان زحماتشان باشیم حالا اگر این سپاس مردم به مذاقتان نا خوشایند است ان شا ا… شفا کرامت فرماید

 6. ببخشیدا ولی دیگه خیلی اغراق کردینبرای امامتون همچین نوشته هنرمندانه ای نمینویسین
  بازم خدا رحمتشون کنه مرد خوبی بودن ایشالا به خانوادشون صبر زیادی خدا بده

 7. از زحمات مرحوم دکتر نوربخش سپاس گذاریم خداوند روحشان شاد شود . بسیار مرد خوب و دلسوز بود وصبر به خانواده محترمشان اعطاء بفرماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 12 =