باید تلاش شود تا به روش‌های مختلف سرانه مطالعه جامعه افزایش یابد/ کتابخانه آستان مبارک بهترین کتابخانه شهرستان طبس است – طبس نیوز

باید تلاش شود تا به روش‌های مختلف سرانه مطالعه جامعه افزایش یابد/ کتابخانه آستان مبارک بهترین کتابخانه شهرستان طبس است

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی معاونت فرهنگی و پرسنل کتابخانه آستان حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) با امام جمعه طبس دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، حجت‌الاسلام سیدابراهیم مهاجریان‌مقدم امام جمعه طبس در دیدار با کارکنان کتابخانه آستان امام‌زاده حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی گفت: وجود حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) موجب خیرات و برکات بسیاری شده و احداث کتابخانه در جوار این امامزاده از برکاتی است که از فعالیت های مختلف آن در راستای علاقمند کردن مردم به مطالعه تشکر می کنم.

وی به فرمایش آیت الله واعظ طبسی که در اوایل تفویض این امامزاده لازم‌التعظیم توسط مقام معظم رهبری به آستان قدس رضوی «آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) باید به مرکز فرهنگی برای منطقه و جهان اسلام تبدیل شود» اشاره و افزود تا حد زیادی این موضوع تحقق پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام مهاجریان‌مقدم با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(ص) «الکتب بساتین العلماء» «کتاب ها بوستان های دانشمندانند» تصریح کرد: یکی از راه‌های علم‌آموزی و بصیرت‌افزایی انسان خواندن کتاب است و باید تلاش شود با روش‌های مختلف جامعه به سمتی حرکت کند که سرانه مطالعه افزایش یابد و از دغدغه‌های مقام معظم رهبری که همیشه در خصوص کتاب و کتابخوانی سفارش نموده‌اند بکاهیم.

وی کتابخانه آستان مبارک را بهترین کتابخانه شهرستان طبس دانست و افزود: خوشبختانه استقبال مردم از این کتابخانه همچون سایر کتابخانه‌های آستان قدس رضوی که از عظمت بسیار خوبی برخوردارند خوب است.

امام جمعه طبس در پایان به حاضرین توصیه کرد: قدردان توفیق خدمتگزاری در کتابخانه باشند و با تبلیغات و روش‌های مختلف در جهت افزایش جامعه کتابخوان تلاش نمایند.

در این دیدار فروزان معاونت فرهنگی موسسه ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی به بیان مطالبی در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی پرداخت و افزود توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه در سایه توجه آحاد مردم به کتاب و کتابخوانی است و خوشبختانه علیرغم توسعه فضاهای مجازی هیچ چیزی نتوانسته جای دست نوشته های مکتوب را بگیرد.

وی ضمن اشاره به اینکه آستان قدس رضوی یکی از بزرگترین کتابخانه های جهان اسلام را داراست اظهار داشت: این موسسه اداره ۴ کتابخانه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس، شهید آیت الله مدرس(ره) کاشمر، حضرت امام رضا(ع) قاین و حضرت امام رضا(ع) محمدآباد طبس را بر عهده دارد که دارای کادر متخصص و متعهد، ۱۵۶ هزار جلد کتاب و بیش از ۳۶ هزار نفر عضو می باشد و همیشه تلاش گردیده کتب مفید و مورد نیاز مراجعین بر اساس نیاز سنجی تهیه گردد.

معاونت فرهنگی موسسه آستان امام‌زاده حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) برنامه های شاخص ویژه هفته کتاب و کتابخوانی را در این موسسه عیادت از بیماران بیمارستان و اهداء کتاب به آنان، عضوپذیری رایگان، مسابقه نقاشی و روزنامه دیواری یار مهربان، تجلیل از کتابداران نمونه و اعضاء برتر اعلام کرد.

مراسم ویژه سالروز شهادت حضرت رقیه(س) در مراکز آموزشی مهدالرضا و دبستان شکوفه های رضوی طبس

بمناسبت سالروز شهادت حضرت رقیه(س)، مراسم معنوی ویژه نونهالان و دانش آموزان مهدالرضا و دبستان شکوفه های رضوی طبس برگزار گردید.

در این محافل که با هدف آشنایی بیشتر نسل کودک و نوجوان با حادثه کربلا و یادآوری رنج ها و مصیبت‌های حضرت رقیه(س) انجام شد، برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی مشتمل بر دکلمه‌خوانی، بیان اشعار، قصه‌گویی و مرثیه‌سرایی مداح اهل بیت(ع) اجرا و مورد استقبال قرار گرفت.

لازم به توضیح است با توجه به تقارن این ایام با هفته کتاب و کتابخوانی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طبس از کتاب بنری تحت عنوان «تو نوک طلایی هستی» نوشته عبدالرضا صمدی در محل دبستانشکوفه های رضوی رونمایی و همچنین کتابخانه سیار کانون در محل مهدالرضا مستقر و با اجرای برنامه های کتابخوانی، دانش آموزان با فعالیت های این کتابخانه آشنا شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + یک =