سلام مرا به مردم طبس برسانید /هدیه مردم طبس اشک از چشمانم جاری کرد

میخواستم این راز ۵ ساله را در سینه نگه دارم اما نتوانستم، با استاد عزیز روحانی در دانشگاه صحبت کردم و گفتم نمیدانم این نامه را برای مردم طبس بنویسم یا خیر، ایشان گفتند بنویسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس، امام جمعه طبس با بیان اینکه نامه ای به دست وی رسیده آن را در خطبه‌های نماز جمعه قرائت کرد که متن نامه به شرح ذیل است.

بسمه تعالی

از ابراهیم دوست

به محضر امام جمعه محترم شهرستان طبس حاج آقای مهاجریان

موضوع: اول همسایه بعد خانه. (حضرت زهرا(س) )

«با سلام و درود محضر منجی عالم بشریت امام زمان (عج) و نایب بر حقش امام خامنه ای عزیز و ملت بزرگ و فهیم ایران و مردم خوب و مؤمن و متعهد طبس.

خداوند تبارک و تعالی سرزمین طبس را به صورت خاص قرار داده است چون این سرزمین از راز و رمزهای گوناگونی برخوردار است که به دو مورد که با آغاز انقلاب اسلامی رخ داده است اشاره میکنم.

۱- حادثه شکست خفت بار آمریکا در حمله نظامی به ایران به منظور آزادسازی گروگان ها و سایر توطئه های شیطان بزرگ که آثار آن هم اکنون در آن سرزمین وجود دارد.

۲- سرنگونی و به غنیمت گرفتن هواپیمای RQ-170 جاسوسی آمریکا، که یکی از مدرن‌ترین پهپادهای جاسوسی است در این سرزمین.

در سال ۱۳۸۹ خداوند به من توفیقی عنایت فرمود که به همراه همسرم مسافرت زیارتی به عتبات عالیات در کشور عراق، شهرهای کاظمین، سامرا، نجف، کربلا داشته باشم در همان آغاز سفر زیارتی نیت خود را بر این حدیث حضرت زهرا(س) قرار دادم که کلیه اعمالم را به نیابت از مسلمین و مسلمات ، خانواده معزز شهدا ، شهدای جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی، ملت بزرگ ایران از کودک یک روزه تا پیرمرد ۱۲۰ ساله انجام دهم و این کار را هم کردم هر چند گفتن آن را یک نوع ریا میدانم ولی چون یک آمر به معروف هستم هر کس را دیده ام به او گفته ام که نایب الزیاره شما بودم.

امام جمعه محبوب طبس، تا اینجا برای همه یکسان بود اما وقتی وارد سامرا شدم اوج مظلومیت شیعه را دیدم و احساس کردم زیارتم همزمان شده بود با انفجار مرقد مطهر امامین عسکریین(ع) و هنوز مرقد و بارگاهی ساخته نشده بود.

در گوشه‌ای از صحن‌های بقاع متبرکه تعدادی فرش دیدم که توجهم را جلب کرد، بر روی فرش نوشته شده بود «اهدایی مردم طبس».

فرش‌های اهدایی فرش‌های گرانبهایی نبود، فرش‌های معمولی بود اما آنقدر ارزش داشت که اشک هایم را ریخت باعث گشت یک بار دیگر از طرف مردم طبس اعمال زیارت سرداب و امامین عسکریین(ع) و نرجس خاتون را انجام دهم.

میخواستم این راز را در سینه نگه دارم اما نتوانستم،.با استاد عزیز روحانی در دانشگاه صحبت کردم و گفتم نمیدانم این نامه را برای مردم طبس بنویسم یا خیر، ایشان گفتند بنویسید.

به خدا قسم حالا که این نامه را مینویسم اشک هایم جاری است و خود را در سامرا احساس میکنم.

امام جمعه محترم طبس اگر صلاح میدانید سلام گرم و زیارت مرا که از سوی مردم طبس در مرحله دوم انجام داده ام به استحضار آن‌ها برسانید و خواهش میکنم هر یک از مردم طبس به عتبات عالیات عراق مشرف شدند مرا فراموش نکنند.

امروز رازی را فاش کردم که حدود پنج سال است مردد هستم که اعلام کنم یا نه و عقده ام باز شد.

اگر نامه دست شما رسید به تلفن همراهم پیام دهید و یا زنگ بزنید زیرا دو مرحله نامه را از طریق اینترنت فرستادم نمیدانم دست شما رسیده است یا خیر این دفعه توسط پیک ویژه از اهالی طبس که سرباز است به صورت دستی برای شما ارسال کردم.

«التماس دعا»

ابراهیم دوست سیستانی ساکن تهران

7 thoughts on “سلام مرا به مردم طبس برسانید /هدیه مردم طبس اشک از چشمانم جاری کرد

 1. قدر گوهر گوهری داند وقدر قنبررا علی ع به هرحال هرکس نظر خاصی دارد حتی مخالف ولی بایستی سعه صدر داشته باشیم امام جمعه محترم طبس متشکرم مردم خوب طبس وایران التماس دعا

 2. این چه نامه ایه
  بسم االه
  اخه چب بوده که ۵ سال نگه داشته
  از نظر من نامه ۵ ساله رازدار نمیخورد
  ارزش انچنانی نداشت میلیون ها نفر میرن به کربلا و وقتی کسی اهدایی چیزی تقدیم کرده خدا رحمتی میفرستن براش و…..
  امیدوارم طبس نیوز متنم رو منتشر کنه که اگه بکنه رسانه ازاد و بی طرق هستش
  محمد

 3. بسم الله الرحمن الرحیم .
  اینجانب به عنوان یک شهروند طبس مراتب درود و قدردانی ام را به این عزیز تقدیم می نمایم و از خداوند متعال برای ایشان و همۀ بندگانِ الله ، سلامتی و سعادت دنیا و آخرت را خواستارم . ربّنا آتنا فی الدنیا حسنه و فی الآخره حسنه و قنا عذاب النار برحمتک یا ارحم الراحمین .
  و اما ، جناب ابراهیم دوست عزیز ، به خودتان افتخار کنید که خداوند عشق بندگانش را در دلتان قرار داده است . آنچنانکه در بهترین لحظات ، بیاد همه بوده اید و همه را از مسلمین و مسلمات و بویژه ایرانیان ، دعا کرده اید .
  متاسفانه امروز ، روزگارِ تلخی است . در دل بسیاری از مردم ، به جای عشق ، کینه و بدخواهی نشسته است . هر مسلمانی را و هر بندۀ خدایی را با اتهامات واهی و خیالی و بلکه از سرِ مصلحت و منافعِ شخصی و گروهی ، مرتد و کافر می دانیم و به جای تهنیت و دعا ، مرگ و تیره روزی برایش می خواهیم . نگاهی به جهان اسلام ، آنچه می بینیم ، آن است که شمشیر های مسلمین ، سینه های مسلمین را نشانه گرفته است . و متاسفانه در جمع هم کیشان و هم مذهب هایمان نیز این بدخواهی تسرّی یافته . چنانکه همه خود را حسین (ع) می پنداریم و حریف را یزید. … و خوشحالیم به آنچه می پنداریم که : کلّ حزبٍ بما لدیهم فرحون …. وچه زود خواهد آمد : یوم تبلی السرائر.

 4. با سلام خدمت شما

  سلام گرم و زیارت شما برای ما چنین حکمی داشت : ” ﻗﺎﺻﺪ ” ﻣﻨﺰل ﺳﻠﻤﻲ ﻛﻪ ﺳﻼﻣﺖ ﺑﺎدش *** ﭼﻪ ﺷﻮد ﮔﺮ ﺑﻪ ” ﺳﻼﻣﻲ ” دل ﻣﺎ ﺷﺎد ﻛﻨﺪ ” … امیدوارم این تحفه شعر حافظ را بپذیرید …

  ﭼﻮ ﭘﺮده دار ﺑﻪ ﺷﻤﺸﻴﺮ ﻣﻲ زﻧﺪ ﻫﻤﻪ را *** ﻛﺴﻲ ” ﻣﻘﻴﻢ ” ﺣﺮﻳﻢ ﺣﺮم ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﻣﺎﻧﺪ … فرش های اهدایی …

  ﭼﻪ ﺟﺎی ﺷﻜﺮ و ﺷﻜﺎﻳﺖ ز ﻧﻘﺶ ﻧﻴﻚ و ﺑﺪ اﺳﺖ *** ﭼﻮ ﺑﺮ ﺻﺤﻴﻔﻪ ﻫﺴﺘﻲ ” رﻗﻢ ” ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﻣﺎﻧد … فرش های معمولی …

  ﺑﺪﻳﻦ رواق زﺑﺮﺟﺪ ﻧﻮﺷﺘﻪ اﻧﺪ ﺑﻪ زر *** ﻛﻪ ﺟﺰ ” ﻧﻜﻮﻳﻲ ” اﻫﻞ ﻛﺮم ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﻣﺎﻧ

  با تشکر

  1. از (ب) بسمه تعالی تا (ن)آخر تهرانش رو خوندن…
   سوال من اینه (قبل از اربعین تبلیغ زیادی برای جمع آوری کمک جهت ایستگاه صلواتی اربعین در راه کربلا شد.آیامن خبر نشدم که ایستگاه زدن؟اگر نزدن پول جمع آوری شده کجاست؟حداقل اعلام میکردید چقدر جمع شده ؟اگه ایستگاه نزدید میگفتید که پول کافی نبوده و…)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هفده =