۵۲ مورد طلاق از ابتدای سال ۹۴ در طبس/ کمبود مهارتهای سازگارانه از مهمترین علت‌های طلاق

رییس اداره بهزیستی طبس گفت: کمبود مهارت های سازگارانه یکی از مهمترین علت های طلاق است و خلا موجود از طریق الگوهای نامناسب و نادرست پر میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس گفت: بنیان خانواده نسبت به گذشته تضعیف شده است و تنها راه برون رفت از این معضل، آموزش و فرهنگ سازی است و ارگان هایی مثل آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد، صدا و سیما و پایگاه های بسیج می توانند در این زمینه نقش ایفا کنند.

رییس دادگستری طبس با اشاره به پرونده های در جریان طلاق گفت: اکثریت طلاق ها مربوط به ۵ سال اول زندگی است و زوجین غالباً بین ۳ تا ۵ سال اختلاف سنی دارند و عدم آشنایی زوجین با مهارتهای زندگی کاملا مشهود است و ما در این زمینه نیاز به آموزش داریم.

وی افزود: طلاق عاطفی که دامنگیر بسیاری از خانواده هاست را نیز باید جدی گرفت چرا که بسیاری از افراد بخاطر حفظ آبرو و جلوگیری از تبعات طلاق حاضرند در هر شرایطی زیر یک سقف زندگی کنند.

رئیس اداره ثبت احوال طبس آمار مقایسه ای ازدواج و طلاق در سال های گذشته را به شرح ذیل اعلام کرد:

سال ۱۳۸۹: ۱۰۲۴ واقعه ازدواج در مقابل ۵۱ واقعه طلاق (۴۱ مورد در شهر – ۱۰ مورد در روستا)
سال ۱۳۹۰: ازدواج ۹۷۵ مورد – طلاق ۶۱ مورد (۳۵ مورد در شهر – ۲۶ مورد در روستا)
سال ۱۳۹۱: ازدواج ۶۸۵ مورد- طلاق ۵۳ مورد (۳۷ مورد در شهر- ۱۶ مورد در روستا)
سال ۱۳۹۲: ازدواج ۵۷۳ مورد – طلاق ۶۶ مورد (۴۳ مورد در شهر – ۲۳ مورد در روستا)
سال ۱۳۹۳: ازدواج ۶۵۰ مورد- طلاق ۷۸ مورد (۶۲ مورد در شهر- ۱۶ مورد در روستا)
از ابتدای سال ۱۳۹۴: ۴۷۵ مورد ازدواج – ۵۲ مورد طلاق (۳۵ مورد در شهر- ۱۷ مورد در روستا)

رییس اداره بهزیستی طبس کمبود مهارت های سازگارانه را یکی از مهمترین علت های طلاق ذکر کرد و افزود: مسائل زناشویی بعنوان یک نیاز و موضوع مهم در امر ازدواج به جوانان آموزش داده نمی شود و خلا موجود از طریق الگوهای نامناسب و نادرست پر میشود.

در کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان طبس مسائلی مثل کمرنگ شدن اعتقادات مذهبی، اعتیاد، رواج شبکه های مجازی، ماهواره، فقر و مشکلات معیشتی، دخالت خانواده ها در اختلافات، نارضایتی جنسی، ازدواج مجدد و فقدان آموزش های لازم برای زندگی مشترک بعنوان عوامل موثر در افزایش آمار طلاق عنوان شد.

One thought on “۵۲ مورد طلاق از ابتدای سال ۹۴ در طبس/ کمبود مهارتهای سازگارانه از مهمترین علت‌های طلاق

  1. سر منشاء طلاق بیکاری جوانان می باشد نظام باید اینهمه دوشغله و چند شغله ها را یکم شغله و بازنشته ها را بازنشته کند تا جوانا سرکار بشوند و مایحتاج زندگی را فراهم کنند تا هم ازدواج کنند و از هم جدا نگردند و هم بجه بیاورند و ایمان انان کامل شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هفت =