ورودی شهر طبس از فرودگاه تا میدان زغالسنگ بهسازی و ساماندهی می‌شود

احداث بلوار از فرودگاه تا میدان زغالسنگ، طرحی که به گفته فرماندار ویژه طبس از دهه هفتاد در اندیشه مدیران بوده و تاکنون محقق نشده است، اما این بار قرار است همه ارگان‌های دست‌اندرکار پای کار بیایند تا این پروژه را آغاز کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس در جلسه ساماندهی ورودی شهر طبس از سمت فرودگاه با اعلام اینکه ساماندهی ورودی های شهر از موضوعاتی است که مغفول مانده و کمتر به آن توجه شده است گفت: با توجه به حجم زیاد تردد در ورودی های شهر و وقوع برخی حوادث ناگوار و همچنین درخواست های مکرر مسافرین و لزوم زیباسازی ورودی ها، بیش از هر زمان دیگری ضرورت انجام این کار احساس می شود.

مهدی اخوان صفار ادامه داد: موضوع احداث بلوار از داخل شهر تا فرودگاه نیز از دهه ۷۰ شمسی در اندیشه مدیران وجود داشته اما هرگز عملی نشده است و ما بنا داریم با همکاری همه ارگان‌های دست اندرکار، این پروژه را کلید بزنیم.

وی افزود: در حال حاضر شهرستان طبس هفت ورودی و شهر طبس چهار ورودی دارد و لازم است هر چهار ورودی شهر در یک بازه زمانی مشخص بهسازی و ساماندهی شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام گرفته است باید شاهد جهش و حرکت بزرگی در ساماندهی ورودی های شهر باشیم.

رئیس اداره راه و شهرسازی طول مسیر ورودی از فرودگاه تا میدان زغالسنگ را شش کیلومتر اعلام کرد و افزود: برای اجرای بلوار در این مسیر نیازمند احداث ۲۷ دهنه پل و ۳۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاکریزی هستیم.که نیازمند اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان است که از عهده اعتبارات شهرستان خارج است و با توجه به اینکه این جاده در زمره پروژه های ملی قرار ندارد باید ابتدا برای آن طرح و کد تهیه شود تا بتوان برای اجرای آن جذب اعتبار کرد.

کلانی بیشترین حجم ورودی به شهرستان را از مسیر یزد اعلام کرد و افزود: احداث باند دوم طبس- یزد در حال اجراست و تا پایان مرداد ماه ۴/۵ کیلومتر از آن به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود:باند دوم روستای دشتغران نیز طی چند روز آینده آغاز خواهد شد، همچنین برای احداث کمربند شرقی طبس نیز جلسه ای با اعضای شورای شهر برگزار شده است.

شهردار طبس در خصوص تأمین مالی طرح های بزرگ گفت: وسعت شهر طبس با وسعت شهر سبزوار با چهار برابر جمعیت برابری می کند و به همین دلیل در تخصیص اعتبارات که غالباً بر اساس جمعیت است ما همواره متضرر می شویم ولی در عین حال برای توسعه کلان و با توجه به اهمیت ورودی ها در زیبایی شهر آماده هرگونه همکاری در این خصوص هستیم و از تمام ابزارهایمان در این راه استفاده خواهیم کرد.

تهیه طرح مطالعاتی و برآورد اولیه اجرای بلوار از میدان زغالسنگ تا فرودگاه توسط اداره راه و شهرسازی طبس، انتقال و ساماندهی خطوط برق اطراف میدان زغالسنگ با همکاری شهرداری، اداره برق و شرکت زغالسنگ پروده، پیگیری نصب یک المان مرتبط با معدن در داخل میدان زغالسنگ از جمله مصوبات این جلسه بود.

2 thoughts on “ورودی شهر طبس از فرودگاه تا میدان زغالسنگ بهسازی و ساماندهی می‌شود

  1. با سلام
    کاش فکری هم برای حاشیه زیبا شهر می شد و حداقل فضای سبز مختصری ایجاد می گردید تا از ایین وضعیت خارج شود چونکه مسیر میدان شهدا تا امامزاده در عید و تابستان بیشترین تردد مسافرین را دارد و بسیار زشت میباشد.

  2. ساماندهی می شود یا خواهد شد.در ده سال اینده.ساماندهی هم به معنی این است که مثلا زباله ها و خاشاک و لکه گیری اسفالت کنند و هم به معنی احداث سریع بلوار و ایجاد روشنایی مطلوب است .حالا مورد اول که انجام می شود ولی در مورد دوم فک کنم اینها از پسش بر نیان.یه چیزی گفتن و رفتن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + بیست =