ارائه خدمات آستان قدس رضوی به امامزاده حسین‌بن موسی الکاظم(ع) طبس ادامه می‌یابد

طبق دستور رهبر معظم انقلاب خدمات آستان قدس رضوی به دو مجموعه آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) در طبس و آرامگاه شهید آیت‌الله مدرس در کاشمر ادامه می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس به نقل از خبرگزاری فارس، تولیت آستان قدس رضوی در نامه‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب در ارتباط با دو مجموعه آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) در طبس و آرامگاه شهید آیت‌الله مدرس در کاشمر نظرخواهی کرد.

رهبر معظم انقلاب در پاسخ به این نامه که از سوی مسؤول دفتر ایشان به حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی ارسال شده است، نوشتند: مقتضی است خدمات آستان قدس رضوی در آن دو مرقد نورانی و شریف ادامه یابد.

لازم به ذکر است، آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) در شهر طبس واقع در استان خراسان جنوبی یکی از جاذبه‌های مذهبی این شهر است که زائران زیادی در مسیر رسیدن به بارگاه امام رضا(ع) از آن دیدن می‌کنند.

حضرت حسین بن موسی الکاظم‌(ع) برادر گرامی حضرت امام رضا(ع) و از جمله امامزادگانی است که مورخان آن را از فرزندان بلافصل امام کاظم(ع) دانسته‌اند.

عاشقان ولایت و شیفتگان زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا‌(ع) که از استان‌های جنوبی کشورمان عازم این دیار مقدس می‌شوند، پس از عبور از صدها کیلومتر کویر به طبس می‌رسند و آستان مبارک این امامزاده در مسیر مسافران قرار دارد.

با توجه به برخی از اسناد، زمان بنای اولیه مزار این امامزاده در قرن پنجم هجری بوده است.

مقبره امامزاده حسین بن موسی‌الکاظم در طبس از قدیم مورد توجه و استقبال مردم بوده، که متأسفانه در زلزله ویرانگر طبس در سال ۱۳۵۷ این بنا به کلی ویران شد.

پس از آن، آستان قدس رضوی با مساعدت کامل، اقدام به بازسازی آن بقعه مبارکه و رواق‌های اطراف آن کرد و به سبکی بسیار عالی بنای کاملاً مطلوب و درخور شأن این امامزاده لازم‌التعظیم و برای رفاه حال زائران با به کارگیری طرح جامع احداث کرده است.

این امامزاده اکنون فضایی بسیار وسیع و بسیار زیبا دارد و اغلب مسافرانی که از جنوب شرق، جنوب و مرکز کشور قصد سفر به مشهد مقدس را دارند، حتماً شبی را در جوار برادر امام رضا(ع) به صبح خواهند رساند.

فضای این امامزاده با درختان نخل به زیبای تزئین شده و حوض‌ها و فواره‌ها فضایی بسیار زیبا ایجاد کرده است، همچنین زائر سراهای این امامزاده نیز با تلفیق معماری سنتی و مدرن، فضایی دلپذیر برای زائران این آستان مقدس فراهم کرده است.

این امامزاده دارای امکاناتی از جمله چندین سوئیت و غرفه، آشپزخانه عمومی، سقاخانه، دفتر مخابراتی و ۳۶ هزار متر مربع فضای سبز، آب‌نما، سرویس بهداشتی مناسب، شهربازی و توقفگاه خودرو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 5 =