طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

مدرسه، مدارس، تحصیل، دانش آموزان

راه اندازی دبیرستان شبانه روزی پسرانه انتظام دیهوک همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید

مسئول نمایندگی آموزش و پرورش دیهوک گفت: دبیرستان شبانه‌روزی پسرانه انتظام دیهوک همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در دیهوک راه اندازی خواهد شد و دانش‌آموزان دیهوک و روستاهای اطراف می‌توانند در این دبیرستان ثبت نام نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، حمید بیکی گفت: یکی از خواسته‌های بحق مردم صبور بخش دیهوک راه اندازی دبیرستان شبانه روزی پسرانه در مرکز بخش بود.

وی یادآور شد: با توجه به پراکندگی روستاها و دوری مسافت تا مرکز بخش و همچنین طبس، بالا بودن هزینه رفت و آمد دانش‌آموزان روستایی با توجه به وضعیت اقتصادی مردم، حجم زیاد ترافیک جاده ای و وقوع حوادث زیاد در جاده ها راه اندازی دبیرستان شبانه روزی در این بخش پیگیر تحقق این خواسته مردم بودیم.

وی گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته شش نفر از دانش‌آموزان روستاهای دیهوک هنگام رفتن به مدارس طبس جان خود را بر اثر حوادث رانندگی در جاده طبس ازدست دادند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های مسئولین منطقه و حمایت‌های مدیریت آموزش و پرورش شهرستان طبس این امر محقق گردید و دبیرستان شبانه‌روزی پسرانه انتظام دیهوک همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در دیهوک راه اندازی خواهد شد و دانش‌آموزان دیهوک و روستاهای اطراف می‌توانند در این دبیرستان ثبت نام نمایند.

بیکی همچنین از آمادگی ۳۰ مدرسه روزانه و سه مدرسه شبانه‌روزی جهت آغاز سال تحصیلی جدید و استقبال از دانش آموزان سطح بخش خبر داد و افزود: بیش از هزار و ۷۰۰ دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی ادامه داد: با راه اندازی دبیرستان شبانه‌روزی انتظام بیش از ۴۰ دانش آموز دیهوکی که در طبس مشغول به تحصیل بودند جهت ادامه تحصیل به دیهوک برمی‌گردند و از مزایا و امکانات این مرکز بهره‌مند می‌شوند.

بیکی همچنین از پیگیری‌ها و حمایت‌های جلالی معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی و مدیر آموزش و پرورش طبس و دیگرمسئولین که در تحقق این خواسته به حق اهالی بخش دیهوک همکاری نمودند تقدیر و تشکر نمود.

سال گذشته بیش از صد نفر از دانش آموزان بخش دیهوک در مدارس طبس مشغول به تحصیل بودند.