گازرسانی به طبس از مهمترین برنامه های کاری دولت در سال ۹۲ است

استاندار خراسان جنوبی گفت: تسریع روند گازرسانی به شهروندان طبس که تا کنون از این نعمت برخوردار نشده اند از مهمترین برنامه های کاری دولت در استان خراسان جنوبی طی سال جاری است.

به گزارش طبس نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر؛ قهرمان رشید در جمع مردم طبس به خدمات و اقدامات انجام شده از سوی دولت نهم ودهم در استان خصوصاً در بخش گازرسانی اشاره کرد و افزود: تا کنون بالغ بر ۵۳۰ میلیارد تومان در این بخش در استان هزینه شده که از جمله اقدامات بسیار مهم و قابل توجه دولت نهم و دهم در استان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیمی از شهروندان طبس از نعمت گاز برخوردار هستند، گفت: تسریع روند گازرسانی به شهروندان طبس که تا کنون از این نعمت برخوردار نشده اند از مهمترین برنامه های کاری دولت در سال جاری است.

وی همچنین گازرسانی به بخش دستگردان این شهرستان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: این امر در ماه های اولیه سال جاری اجرایی خواهد شد، این در حالیست که مطالعات اولیه برای گازرسانی به بخش دیهوک این شهرستان نیز شروع شده و در آینده ای نزدیک عملیاتی خواهد شد.

رشید سرانه گازرسانی در کشور را بین یک میلیون تا ۱.۵ میلیون تومان دانست و افزود: این رقم در خراسان جنوبی به دلیل پراکندگی جمعیت بالغ بر شش میلیون تومان است که نشان دهنده توجه جدی دولت به مناطق محروم و استان های دور افتاده و کم برخوردار است.

وی ادامه داد: بعد از الحاق طبس به خراسان جنوبی فرمانداری این شهرستان به معاونت استانداری ارتقاء یافت، این در حالیست که تکمیل ظرفیت مورد نیاز نیروی انسانی و ایجاد دو معاونت جدید در فرمانداری این شهرستان از دیگر مواردی است که به زودی اجرایی خواهد شد.

رشید ادامه داد: لایحه استقلال حوزه انتخابیه شهرستان طبس از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال شده که امید است هرچه سریعتر روند اجرایی شدن این امر نیز آغاز شود.

وی  الحاق طبس به خراسان جنوبی را از مهم ترین خواسته های مردم در چند سال اخیر دانست و افزود: قرابت فرهنگی نیز از دیگر مواردی بود که در این زمینه نقش مهمی داشت که خوشبختانه این امر با نظر مساعد مسئولین کشوری محقق و اجرایی شد.

استاندار خراسان جنوبی شهرستان طبس را ازجمله شهرستان هایی با ظرفیت های معدنی و کشاورزی بسیار بالا در استان دانست و افزود: شهرستان طبس به مانند گلی است که به گلستان خراسان جنوبی اضافه شده است.

One thought on “گازرسانی به طبس از مهمترین برنامه های کاری دولت در سال ۹۲ است

  1. شهروندان طبسی عزیز موقع لوله گذاری لوله های اصلی گاز به طبس متاستفانه لوله هارو با قطر کوچکترانتخاب کردن و سهل انگاری کردن من با یه مهندس دراین خصوص صحبت کردم
    وبا چند گازرسان هم اخیرا صحبت کردم دراینده طبس بامشکل گاز روبه رو خواهد شد!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + سیزده =