سیاسیون طبس برادری خود را حفظ کنند – طبس نیوز

سیاسیون طبس برادری خود را حفظ کنند

امام جمعه موقت طبس گفت: از سیاسیون طبسی می‌خواهم که علی‌رغم برخورداری از سلایق متفاوت، اما حفظ برادری دینی خود را بر همه امور مقدم بدانند.

طبس نیوز: امام جمعه موقت طبس گفت: از سیاسیون طبسی می‌خواهم که علی‌رغم برخورداری از سلایق متفاوت، اما حفظ برادری دینی خود را بر همه امور مقدم بدانند.

به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، حجت‌الاسلام احمد مؤدب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طبس ضمن تأکید بر لزوم حفظ و گسترش وحدت و همدلی در شهرستان طبس، اظهار داشت: از صاحب‌نظران شهرستان طبس که مشی سیاسی دارند خاضعانه می‌خواهم که گرچه ممکن است دارای سلایق متفاوتی باشند اما حفظ برادری دینی را بر همه امور مقدم بدانند.

وی ادامه داد: چنانچه فردی دارای نیت و باطنی خالص و پاک باشد قطعاً دارای اهدافی والاست و با هر انگیزه سیاسی و اجتماعی که باشد برادری خود را برهم نمی‌زند.

خطیب جمعه موقت طبس افزود: باتوجه به اینکه امروز شرایط بسیار خوبی برای توسعه، رشد و پیشرفت شهرستان طبس فراهم شده است، باید هرکس که دل در گرو پیشرفت طبس دارد با همکاری، همدلی و صمیمیت دست به دست یکدیگر داده و در راستای بهبود شرایط شهرستان تلاش کند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به برگزاری مذاکرات آلماتی ۲ در قزاقستان یادآور شد: خواسته واضح، منطقی و به‌حق ملت و تیم مذاکره‌کننده ایران، به رسمیت شناختن حق غنی‌سازی و بهره‌مندی ایران از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای است که منافاتی با قوانین بین‌المللی هم ندارد و قطعاً کشورهای مذاکره‌کننده چه این خواسته ایران را بپذیرند و چه نپذیرند ملت ایران از این خواسته خود چشم‌پوشی نخواهد کرد.

امام جمعه موقت طبس با اشاره به استفاده برخی کشورهای جهان از تسلیحات هسته‌ای خاطرنشان کرد: اگر به فرض، ایران هم بخواهد به سمت سلاح هسته‌ای پیش برود، نه آمریکا و نه هیچ کشور دیگری توان جلوگیری از دستیابی ایران به خواسته‌هایش را ندارد؛ بلکه این تفکرات دینی ماست که اجازه استفاده غیر صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را نمی‌دهد.

وی از کشورهای مذاکره‌کننده خواست تا صادقه وارد مذاکرات شده و حق ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته ای را به رسمیت بشناسند.

مؤدب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و تأکید بر لزوم توجه به معیارهای اصیل انتخاب اصلح تصریح کرد: کسانی که سابقه خدمت، مبارزه، پایمردی و فداکاری در دوران انقلاب اسلامی را ندارند، به هیچ عنوان حق ندارند اکنون که اوضاع به سامان رسیده به صحنه آمده و خود را از دیگران برتر جلوه دهند.

وی اضافه کرد: انحراف برخی جریان‌ها و ناپاکی سوابق‌شان کاملاً مسلم است که چنین جریان‌های فتنه‌گری که سابقه شقاوت و خرابکاری دارند نمی‌توانند فردا مدعی شده و و داد و بی‌داد کنند که نظام ما را رد کرده است.

تبیین حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، تقدیر از دست اندرکاران خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی، تسلیت سالروز شهادت آیت‌الله سید محمدباقر صدر و همچنین امیر صیاد شیرازی، تأکید بر تحصیل جوانان در حوزه‌های علمیه، اشاره به سالروز تأسیس حساب ۱۰۰ به فرمان حضرت امام خمینی(ره)، گرامیداشت روز جهانی بهداشت و روز ملی انرژی هسته‌ای، اشاره به سالروز قطع ارتباط ایران با آمریکا و تسلیت به امام جمعه طبس برای فوت دائی وی از دیگر سخنان حجت‌الاسلام احمد مؤدب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طبس بود.

2 دیدگاه برای نوشته «سیاسیون طبس برادری خود را حفظ کنند»

  1. با مطالعه سایت شما دو روز به هراه خانواده از شهرتان بازدید کردم و ازمیغان-چشمه علی-ارگ-باغ گلشن- امامزاده حسین-شهر بازی را دیدم و مخصوصاً ار عطر بهار نارنج آن لذت بردم ممنون از سایت بروز و بسیار خوب شما- با تشکر تیموری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =