افزایش ۶۰ درصدی استخراج زغال سنگ در طبس – طبس نیوز

افزایش ۶۰ درصدی استخراج زغال سنگ در طبس

استخراج زغال سنگ در طبس بزرگ‌ترین قطب تولید زغال سنگ در کشور ۶۰ درصد افزایش یافت.

طبس نیوز: استخراج زغال سنگ در طبس بزرگ‌ترین قطب تولید زغال سنگ در کشور ۶۰ درصد افزایش یافت.

زغال سنگ محصولی است که در کک سازی استفاده می‌شود و مصرف بعدی آن در صنعت فولاد است.
منطقه زغال سنگ طبس بزرگ‌ترین منطقه زغال دار کشور است که ذخیره‌ای حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن در این منطقه شناسایی شده است.
تا کنون برنامه ریزی برای ۴۰۰ میلیون تن از ذخیره زغال سنگ طبس انجام شده است که در دو معدن استخراج آن به روشهای لانگوال و جبهه کار طولانی و سیستم رومان پیلار انجام می‌شود.
مدیر عامل شرکت زغال سنگ طبس گفت: پارسال ۲۰۰ هزار تن محصول خام از معادن زغال سنگ طبس استخراج شد که در مقایسه با سال ۹۰، شصت درصد افزایش داشته است.
کریتی افزود: از این میزان زغال سنگ استخراج شده حدود ۱۳۵ هزار تن محصول به کارخانه کک سازی زرند کرمان و ۵۰ هزار تن محصول به کشور چین صادر شد.
مدیر عامل شرکت زغال سنگ طبس گفت: پارسال همچنین در بخشهای پیشروی، حدود سه برابر ظرفیت پیشروی افزایش یافته است و دلیل آن تولید بخشی از قطعات مورد نیاز در داخل کشور به خصوص در بخش پیشروی با استفاده از مهندسی معکوس و کپی سازی بوده که بالطبع از خروج ارز جلوگیری کرده است.
کریتی تعداد افراد استخدام شده در بخش نیروی انسانی معادن زغال سنگ طبس را در سال گذشته ۳۲۸ نفر اعلام کرد.
وی از برنامه ریزی روی بخش توسعه معادن زغال سنگ طبس در سال جاری خبر داد و افزود: زغال سنگ در سال ۹۲ باید پاسخگوی نیاز داخل باشد به همین دلیل تلاش شده در بخشهای توسعه‌ای سرمایه گذاری شود که بخشی با امکانات و تجهیزات داخل انجام خواهد شد و بخش دیگر تفاهم نامه‌های ایرانی – خارجی هستند.
قدمت معادن زغال سنگ طبس به ۲۰۰ میلیون سال قبل در دوران تریاس ژوراسیک برمی گردد.
مدیرعامل شرکت زغال سنگ طبس گفت: در سال ۹۲ تولیدی معادن زغال سنگ طبس شامل ۷۵۰ هزار تن محصول خام و ۴۵۰ هزار تن کنسانتره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 15 =