بيمارستان 100 تخت خوابي طبس بدون آمبولانس – طبس نیوز

بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی طبس بدون آمبولانس

ناظر آمبولانس های استان از نبود آمبولانس در بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی طبس و همچنین پیگیری برای رفع این مشکل خبر داد.

طبس نیوز:ناظر آمبولانس های استان از نبود آمبولانس در بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی طبس  وهمچنین  پیگیری برای رفع این مشکل خبر داد.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خراسان،ناظر آمبولانس های استان به  گفت: ۱۵۴ آمبولانس در استان فعال است که ۴۷ دستگاه فرسوده است و ۲۰ دستگاه نیز باید تامین شود.

«عباسی» افزود: با دریافت ۲۰ دستگاه آمبولانس بر تعداد پایگاه های استان اضافه نمی شود اما نیاز موجود در پایگاه های فعلی رفع می شود به علاوه ضرورت دارد که آمبولانس های فرسوده از دور خارج شود چون بعد از هر ماموریت دچار ایراد می شود و به غیر از هزینه های سربار تعمیرات، سود دیگری برای اورژانس استان ندارد.

وی تعویض ناوگان فرسوده را مهم ترین مشکل دانست که باید هر چه زودتر با حذف دستگاه های فرسوده رفع شود چون عمر مفید یک آمبولانس ۱۰ سال است و در کشور آمبولانس ها تا ۲۵ سال هم کار می کند.

وی ادامه داد: به جز طبس تمام پایگاه های اورژانس استان حداقل یک آمبولانس فعال دارد و در تعداد زیادی از آن ها یک دستگاه پشتیبان نیز مستقر است.وی افزود: برای هر ۳ پایگاه جاده ای که در فاصله ۳۰ کیلومتر از هم مستقر است یک آمبولانس پشتیبان در نظر گرفته شده است و نیروی مورد نیازهم فعالیت می کند و از این حیث شرایط استان مطلوب ارزیابی شده است.

 

بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی طبس بدون آمبولانس

وی درباره نبود آمبولانس در طبس گفت: این شهرستان به تازگی به خراسان جنوبی ملحق شده و از قبل نیز بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی آن آمبولانس نداشته اما رایزنی های لازم برای رفع مشکل بیمارستان و پایگاه اورژانس طبس انجام شده است.به گفته وی، خدمات در این شهرستان به وسیله یک دستگاه آمبولانس خصوصی انجام می شود.

«عباسی» ۲ اتوبوس آمبولانس برای پوشش کل استان با قابلیت جابه جایی ۱۵ بیمار در شرایط خوابیده روی تخت را از دیگر تغییرات ناوگان حمل و نقل اورژانس استان عنوان کرد و ادامه داد: امسال یک آمبولانس کوهستان از وزارتخانه دریافت شد که قابلیت جابه جایی بیماران در موقعیت کوهستانی را فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + هفت =