طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

نمایشگاه عکس و اسناد پنجم اردیبهشت در طبس افتتاح شد

نمایشگاه عکس و اسناد پنجم اردیبهشت به مناسبت سالگرد شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس با ۴۰ قطعه عکس با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی افتتاح شد.

نجفی- مدیر خانه فرهنگ طبس روز چهارشنبه به خبرنگار طبس نیوز گفت: این تصاویر مربوط به خط سیر این رویداد از تسخیر لانه جاسوسی، برنامه ریزی توسط کاخ سفید و نیروهای دلتا فورس برای حمله نظامی و تصاویری از تجهیزات و مراحل آمادگی آنها، واقعه شکست در صحرای طبس و همچنین اتفاقات و رویدادهای پس از آن است.

سید حمید حقی ادامه داد: یکی از ویژگی های نمایشگاه این است که ۱۴ قطعه عکس را از آلبوم عکس مردم طبس که در روزهای بعد از این واقعه در محل حاضر شدند و تصاویر را تهیه کردند، نخستین بار استفاده کردیم.

وی گفت: این تصاویر مربوط به حجت الاسلام دکتر محمدجواد زنجانی طبسی و همچنین چند قطعه عکس از آلبوم زنده یاد پدر شهید بهروان است که این مجموعه عکس ها را در نمایشگاه قرار دادیم.

وی بیان کرد: همچنین در این نمایشگاه به معرفی کتاب هایی که در خصوص حادثه طبس نوشته شده، اقدام کردیم و تصاویر جلد این کتاب ها و مشخصات آنها در نمایشگاه وجود دارد.

مدیر خانه فرهنگ طبس اظهار داشت: علاوه بر این قطعه ای از بالگرد منهدم شده آمریکایی داخل نمایشگاه به نمایش گذاشته شده همراه با قطعات کوچکی از این رخداد که از نیروهای متجاوز آمریکایی و ادوات آنها به جای مانده است.

نمایشگاه عکس و اسناد پنجم اردیبهشت تا هشتم اردیبهشت‌ ماه جاری در محل نگارخانه گلشن واقع در ساختمان سردر موقوفه باغ گلشن طبس برای بازدید علاقه‌مندان دایر خواهد بود.