تیم کوهنوردی بانوان بشرویه به ارتفاعات آبگرم مرتضی علی اعزام شدند

تیم کوهنوردی بانوان بشرویه به ارتفاعات آبگرم مرتضی علی اعزام شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از بشرویه، دبیر هیئت کوهنوردی بشرویه صبح امروز اظهار داشت: به منظور آشنایی با نحوه حرکت در کوه، فرود از ارتفاع، کار با طناب و آموزش صخره‌نوردی تیم کوهنوردی بانوان بشرویه در منطقه کوهستانی روستای خرو شهرستان طبس کوهپیمایی کردند.

علیرضا‌‌عارفیان ادامه داد: در این کوهپیمایی که با شرکت ۱۲ نفر از بانوان تیم کوهنوردی برگزار شد مسافت ۳۵ کیلومتری را در مسیرهای سخت طی کردند.

وی با اشاره به اینکه ورزش سلامت جسم و روح انسان را در بر دارد، افزود: کوهنوردی از جمله ورزش‌هایی است که علاوه بر ورزش هوازی در تقویت اراده و تحکیم همت و استقامت در مقابله با سختی‌ها نقش زیادی دارد و انسان را به خودباوری می‌رساند.

عارفیان از مشارکت فعال بانوان در برنامه‌های کوهنوردی و صعود به قلل کشور تقدیر و تشکر کرد و افزود: در بخش بانوان نیز صعودهای مهمی به ارتفاعات کشور انجام شده است.

وی تصریح کرد: هیئت کوهنوردی بشرویه از همان بدو تأسیس در سال ۸۳ تاکنون چهار دوره آموزشی را برگزار کرده که در این دوره‌ها ۷۰ نفر شرکت کرده‌اند.

دبیر هیئت کوهنوردی بشرویه صعود به قله‌های دماوند، دنا، علم کوه، سبلان، بینالود، شیرکوه، تفتان و آرارات ترکیه را از جمله صعودهای کوهنوردان شهرستان بشرویه برشمرد و تصریح کرد: هیئت کوهنوردی به طور متوسط در هر ماه سه برنامه و چهار دوره کویرنوردی ملی برگزار کرده است.

عارفیان یادآور شد: این هیئت در غالب دو باشگاه خصوصی کوهنوردان صلابت و امداد کوهستان و هشت گروه کویرنوردی رسمی فعالیت داشته و تاکنون ۱۰۴ نفر از کوهنوردان شهرستان ۱۷ صعود به قله‌های بالای ۴ هزار متر در داخل و خارج کشور داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پانزده =