نماینده خبر داد: احتمال سرازیر شدن بخشی از سود سهام زغالسنگ به جیب کارگران – طبس نیوز

نماینده خبر داد: احتمال سرازیر شدن بخشی از سود سهام زغالسنگ به جیب کارگران

طبس نیوز – نماینده مردم در مجلس گفت: ۳ درصد سود سهام شرکت زغالسنگ نصیب کارگران می‌شود.

فاطمه ابوالحسنی رحمانی_ به گزارش طبس نیوز، نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در جمع خبرنگاران آنلاین با اعلام این که سه خبر خوب در حوزه معادن برای مردم دارد، از سرمایه گذاری ۱۵۰۰ میلیارد تومانی شستا و صدر تامین تا پایان سال ۱۴۰۰ در پرورده ۴ خبر داد و گفت: معادن زغالسنگ تاکنون به صورت تقریبی حدود ۴۰ تن ذخیره معدنی داشته اما با این سرمایه گذاری، ذخیره آن به حدود ۱۵۰ میلیون تن خواهد رسید.

حجت الاسلام مجید نصیرایی افزود: طرح توسعه معادن به اشتغالزایی برای حدود ۱۰۰۰ نفر نیز کمک خواهد کرد.

دومین خبر خوب وکیل ملت در مجلس برای مردم طبس، اختصاص ۳ درصد سهام شرکت زغالسنگ به کارگران این مجموعه است.

نصیرایی تاکید کرد: نمیخواهیم کسانی که درآمدهای هنگفتی دارند، بیشترین عواید این سهام را نیز ببرند و تلاش و خواسته ما این است که کم درآمدترین اقشار این مجموعه و کارگرانی که در عمیق ترین قسمتهای معادن زحمت می کشد از این سهام بهره مند شوند و زندگی و معیشت آنها بهبود یابد.

وکیل مردم خود را از خانواده مجموعه زغالسنگ خواند و افزود: بر این خواسته پا فشاری میکنم و با تمام توان برای بهبود شرایط کارگران فعالیت خواهم کرد.

خوش خبری سوم نصیرایی نیز، تعهد ۱۵ میلیارد تومانی شرکت زغال سنگ پروده طبس در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی خود بود که تا پایان سال ۱۴۰۰ محقق خواهد شد و  مجوز و مصوبه آن گرفته شده است.

نماینده مردم طبس با بیان این که این ثروت و سرمایه نهفته در خاک طبس، براساس حکم الهی متعلق به مردم این خطه و دیار است و باید در حوزه بهداشت و درمان، راهها و دیگر احتیاجات شهرستان هزینه شود گفت: سرمایه گزاران و صاحبان معادن از زیر ساختها و امکانات این شهر استفاده کرده و باید مسئولیت اجتماعی خود را در قبال شهر و این مردم انجام دهند.

وی همچنین خواهان ارائه شفاف مبالغ ارائه شده در قبال مسئولیت اجتماعی معادن شد و افزود: ثروت و سرمایه مردم در دستان شماست و میخواهیم در این خصوص خیلی شفاف پاسخگو باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − دو =