سردار سلامی: از برجام بی‌نیاز شدیم

فرمانده‌کل سپاه گفت: دشمنان امروز گرفتارند حتی اندیشکده‌های خود آنها می‌گویند آنها امروز از درون در حال فروپاشی‌اند و می‌بینید که به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیاز شده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 “سردار حسین سلامی” در مراسم بزرگداشت علامه مصباح یزدی که در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، گفت: این روز‌ها عطر دل‌انگیز شهادت مردان تاریخ‌ساز این سرزمین، مردان جاودانه و فراموش‌نشدنی تاریخ اسلام در عرصه جهاد سخت در مقابل دشمنان خدا و هم در عرصه جهاد نرم در مقابل آرایش گسترده جهانی علیه اسلام و مسلمانان و ترکیب این دو در فضا پیچیده است.

وی افزود: رایحه احساس‌برانگیز شهادت و ارتحال مردان خدا یعنی سردار پرافتخار و سرافراز سرباز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و علامه، مجتهد، فقیه، متفکر، اندیشمند و مجاهد نستوه مدافع حریم امامت و ولایت و بیرق‌دار فقاهت و چهره درخشان سپهر اجتهاد علامه حضرت آیت الله مصباح یزدی از یک سو و از طرف دیگر عطر و رایحه دل‌انگیز شهادت عصمت هستی و گوهر زیبای آفرینش و کسی که تجلی روح آیات الهی است، زهرای اطهر علی‌ها السّلام در فضا پیچیده است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز برای تجلیل از یک دانشمند درخشان تاریخ اسلام و یک فیلسوف و متفکر گرد هم جمع شده‌ایم حتماً برای کسی مانند من حقیر دستیابی به بزرگی شخصیت مرد بزرگی نظیر آیت الله مصباح کار ناممکنی است و بهتر است از زبان قرآن عظمت این شخصیت بزرگ گرامی داشته شود.

سردار سلامی با بیان اینکه گاهی اوقات شخصیتی شهید می‌شود و انسان با شهادت جان می‌دهد، اما از طرفی دیگر شخصی بدون شهادت شهید می‌شود که در قبال شهید شدن کار سخت‌تری است، اضافه کرد: دادن جان و مال کار سختی است البته هنر مردان خداست و برای مردان خدا دادن جان و مال برای خدا سخت نیست، اما سخت‌تر شهید شدن شخصیتی است که آبرو و شخصیت او ذبیح‌الله می‌شود، این افراد آبروی خود را با خدا معامله می‌کنند و این شهادت سخت‌تر است که علامه مصباح شخصیتش شهید شد.

وی گفت: اگرچه او در میدان نبرد حق و باطل شهید نشد، اما در میدان به صحنه آوردن تمام آبرو و حیثیت خود در دفاع از اسلام و ولایت شهید شد و این درجه بالایی از شخصیت اوست، زیرا که اساساً علما دارای درجات بالا هستند، بنابراین او را می‌توان شخصیتی شهید نامید، ولی این همه ماجرا نیست.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ابراز اینکه شخصیت‌هایی مانند شهید علامه طباطبایی با رحلتشان تولدی جدید می‌یابند، گفت: این‌گونه شخصیت‌ها پس از رحلتشان تولد جدیدی پیدا می‌کنند و پایان‌پذیر نیستند، حقایق جاری هستند که هرگز تمام نمی‌شوند، زیرا آثار وجودی آن‌ها بعد از خودشان در اندیشه کسانی که آن‌ها را تربیت کرده‌اند جاری‌اند.

سردار سلامی ادامه داد: علامه مصباح یزدی در روح، وجود، ذهن و قلب و میدان باور جوانان و غیرجوانانی که آن‌ها را تربیت کرده است تکثیر می‌شود و پایان‌پذیر نیست.

وی بیان کرد: اندیشه‌ها و مجاهدت‌های عالمانه علامه مصباح یزدی تدبیر و تدبر او که الگوگرفته از سبک حضرت امام صادق (ع) بود در ذهن شاگردان و جوانانی که از او الگو گرفته‌اند جاری و ساری است و این شخصیت تمام نمی‌شود و نمی‌میرد، چون راسخ در علم است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با وجود این، شخصیت او در همین دامنه هم خلاصه نمی‌شود او مصداق این آیه الهی است که می‌گوید مرد شنیدن سرزنش‌ها و نهراسیدن از این سرزنش بود. این زیباترین معامله با خداست که آن را در ممارست علم و انبساط علمی و روحی و اندیشه خود به دست آورد که می‌توان آن را از فضائل الهی نامید که تنها در اختیار کسانی که اندیشه‌ها و باور‌های بزرگی دارند قرار می‌گیرد. قلمروی اندیشه‌ها انسان‌ها را بزرگ می‌کند و او به‌معنای واقعی بزرگ بود و می‌دانست از چه دفاع می‌کند.

سردار سلامی با بیان اینکه “علامه مصباح یزدی را فردی با منطق، حکمت و جدال احسن در جدال اندیشه‌ها و افکار می‌شناسیم”، افزود: حتی جسارت دیگران او را از مسیر عدالت جدا نمی‌کرد، این خصوصیات از او نمونه‌ای زنده و جاودان از یک شخصیت جامع و پرورش‌یافته در مکتب اهل‌بیت (ع) ساخته بود، زیرا عالمان در شب‌های تیره نورافشانی می‌کنند و هدایتگر می‌شوند و علامه مصباح یزدی نیز به‌درستی این‌گونه بود و می‌دانست از چه حقیقتی دفاع می‌کند.

وی تأکید کرد: آیت الله مصباح یزدی می‌دانست بعد از هزار و چندصد سال روی کره زمین به نام یک انقلاب بزرگ با رهبری یک روحانی وارسته حکومت اسلامی تشکیل شده است و، ولی خدا و شخصیتی مانند امام راحل در یک نبرد جهانی مقابل یک سلطه جهانی که دارای قدرت نظامی و اقتصادی بزرگ و مجهز است قرار گرفته است، این اصل حقیقت انقلاب ماست و ما برای اولین بار حاکمیتی را از اسلام تشکیل دادیم و در یک نظام نابرابر قرار گرفتیم.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: ما در این نظام تابع یک، ولی هستیم که در زمان رهبری نورانی امام عظیم الشأن و پس از آن دوره بابرکت و نورانی رهبری عظیم الشأنمان در یک هندسه‌ای از تقابل جهانی بین اسلام و نظام سلطه شکل گرفته است، یک میدان آزمایش بزرگ برای همه کسانی است که به اسلام معتقدند تا میزان درجه بصیرت، جهاد و تعلق خاطر به اسلام در مقابل امواج پرخطر و نامتقارن به‌خوبی روشن شود.

سردار سلامی افزود: در این مسیر دشمن آرام آرام مجبور به عقب‌نشینی شده است و، ولی فقیه با ژرف‌اندیشی و حکمت بی‌نظیر که تفاوت اصلی او با رهبران جهان است یعنی تدبیر درست، بموقع و مبتنی بر سنن و وحی الهی توانسته است این نابرابری را در هم بشکند و این کارکرد یک، ولی فقیه در عصر نابرابری قدرت است که با حکمت موازنه و نفوذ اسلام و معنویت در جوامع را تغییر دهد و دشمن را از مرکز آسمان سیاست به مغرب خود نزدیک کند و خورشید اسلام را از مشرق طلوع دهد.

وی ادامه داد: این کارکرد، ولی فقیهی است که علامه مصباح از آن حمایت می‌کرد، کسی که توانسته است تمام آرزو‌های دشمنان را به‌سمت گورستان آرزوهایشان بدرقه کند و صاحبان قدرت را از به‌کارگیری آن محروم نماید.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه “این سخنانی که من می‌گویم ادبیات و شعار نیست واقعیت‌های اثبات‌شده روی زمین است” گفت: می‌توانیم بگوییم علامه مصباح از چه گوهری دفاع می‌کرد و دیدیم که، ولی فقیه زمان با تدبیر خود مسلمانان را از خواب بیدار کرد و آن‌ها را از گورستان جهل مدرن نجات داد.

سردار سلامی اضافه کرد: جدال امروز اسلام نه مانند عاشورا در یک نبرد متراکم است که یک نبرد منبسطی است که ادامه دارد و نایب بحق امام زمان با رهبری زبان‌ها و قلوب در میدان ایستاده است و جنگ در جریان است، اما خوشبختانه امروز مسلمانان، ولی ّشان را تنها نمی‌گذارند و در این مسیر می‌میرند و کشته می‌شوند، می‌رویند و تکثیر می‌شوند و دشمن شکسته می‌شود و سرزمین‌ها را ترک می‌کند و می‌بینیم که حاج قاسم‌ها طلوع می‌کنند، کم‌کم دشمن خاموش می‌شود و حقیقت به سرزمین‌ها برمی‌گردد و دشمن نزول می‌کند.

وی با اشاره به وضعیت امروز جهان اسلام به‌ویژه پس از شهادت شهید سلیمانی، گفت: امروز نگاه کنید چه‌کسی روح جهاد را در بلاد اسلامی زنده کرده است، دشمن شکست و فشار حداکثری هم تمام شد و معمار آن فشار حداکثری هم تمام شد حتی کسی حاضر نیست به سخنانش گوش دهد، امروز رئیس جمهور آمریکا مردی افسرده و خسته است که همه منتظر رفتن او هستند البته بدبختی آمریکایی‌ها در فقدان حکمت نزد رهبرانشان هست و رهبری ما سرچشمه این حکمت است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در توازن سلاح‌ها هنوز برتری با دشمن است، اما وقتی حکمت و تدبیر حاکم می‌شود قضیه فرق می‌کند. وقتی حکمت نیست دشمن بیشتر هزینه می‌کند، اما کمتر نتیجه می‌گیرد.

سردار سلامی افزود: نظام ما قاعده‌ای به‌نام مردم و قائمه‌ای به‌نام رهبری دارد و بر این پایه استوار است و می‌بینید که آنها تمام تمرکز خود را به‌روی قائمه گذاشتند و تا او سخنی می‌گوید می‌ترسند و لرزه بر وجودشان می‌آید و دست‌وپا می‌زنند حتی وقتی سخنی درباره واکسن می‌گوید، جنجال به راه می‌اندازند. اما نمی‌توانند آثار و نتایج این نفوذ کلام را بسنجند، زیرا این حکمت منطبق بر کلام طیبه است و از فهم آن‌ها خارج است. ولی فقیه تجسم کلام طیبه است و عمل سالم آن را رفعت می‌بخشد.

وی با اشاره به وضعیت امروز دشمنان انقلاب اسلامی گفت: دشمنان امروز گرفتارند حتی اندیشکده‌های خود آنها می‌گویند آن‌ها امروز از درون در حال فروپاشی‌اند و می‌بینید که به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیاز شده‌ایم چه آمریکا برگردد و چه برنگردد و این وعده الهی است که هرچه توطئه کردند به خودشان برمی‌گردد و اکنون آنها مایه استهزا و خنده همه عالم هستند و این مسیر ادامه دارد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 4 =