هشدار شورای سیاسی یمن به آمریکا

شورای عالی سیاسی یمن با محکوم کردن اقدام آمریکا در تروریستی نامیدن جنبش انصارالله یمن، نسبت به پیامد‌های این اقدام هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از مهر به نقل از المسیره، شورای عالی سیاسی یمن اقدام ایالات متحده در تروریستی نامیدن جنبش انصارالله را محکوم کرد.

در بیانیه شورای عالی سیاسی یمن آمده است: جمهوری یمن تلاش دولت ترامپ برای قرار دادن جنبش اصیل انصارالله در فهرست گروه‌های تروریستی را محکوم می‌کند.

این بیانیه می‌افزاید: انصارالله از مؤلفه‌های ملی و بزرگ یمن است که تمام آزادگان ملت یمن در نبرد حاکمیت و استقلال مقابل محاصره و تجاوز که از واشنگتن اعلام شده است پیرامون آن گرد آمده اند.

این بیانیه ادامه داد: این اقدام شکست خورده دولت آمریکا که آخرین لحظات خود را سپری می‌کند نشانگر ناکامی و شکست سیاست‌های این کشور در کل منطقه است.

شورای عالی سیاسی یمن همچنین نسبت به تداوم این رویکرد که پیامد‌های آن علاوه بر ابعاد انسانی یمن بر روند سیاسی این کشور نیز تأثیرگذار خواهد بود، هشدار داد.

بیانیه مذکور افزود: زمان این اقدام آمریکا نشانگر معامله‌ای است که بهایش را کشور‌های متجاوز و مزدورانش برای طولانی کردن زمان تجاوز پرداخته اند.

شورای عالی سیاسی یمن همچنین از مواضع داخلی و خارجی بویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا که این اقدام آمریکا را محکوم کردند، تمجید نمود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =