پاکستان انفجار‌های تروریستی بغداد را محکوم کرد

دولت پاکستان انفجار‌های تروریستی روز گذشته در بغداد را به شدت محکوم و از مبارزه دولت و مردم عراق علیه پدیده تروریسم حمایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

وزارت خارجه پاکستان امروز (جمعه) با صدور بیانیه‌ای، به عملیات انتحاری گروهک تروریستی داعش در پایتخت عراق واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: پاکستان برای محکومیت اقدام ددمنشانه دو انفجار در بازار مردمی و شلوغ بغداد که ۳۲ قربانی و ده‌ها زخمی برجای گذاشت، به جامعه جهانی ملحق شده و با عراق اعلام همسبتگی می‌کند.

پاکستان، عملیات انتحاری داعش در پایتخت عراق را تروریستی و وحشتناک توصیف کرد و گفت: اسلام‌آباد تروریسم را همه اشکال و ظواهر محکوم کرده و با دولت برادر عراق و مردم این کشور در جنگ علیه تروریسم ابراز حمایت و همبستگی می‌کند.

گروهک تروریستی داعش بامداد جمعه به طور رسمی مسؤولیت دو انفجار انتحاری روز گذشته (پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹) در میدان الطیران بغداد را برعهده گرفت.

به دنبال این اقدام، مصطفی الکاظمی نخست وزیر که همزمان فرمانده کل قوای عراق نیز هست، شماری از مقام‌های ارشد امنیتی و اطلاعاتی کشورش را بر کنار کرد.

این دو انفجار که ۳۲ نفر کشته و ۱۱۰ نفر زخمی بهمراه داشت با محکومیت شدید کشور‌ها و سازمان‌های مختلف روبرو شده است. مردم و دولت عراق در تلاش برای ایجاد وحدت ملی هستند.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − سه =