اورژانس هرمزگان با بحران کمبود آمبولانس روبروست

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث فوریت‌های پزشکی هرمزگان گفت: افزایش میزان تقاضا ناشی از حوادث رانندگی و بحران ناشی از کرونا و از سویی فرسایش و از کارافتادگی آمبولانس‌های موجود، استان را با بحران کمبود آمبولانس مواجه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  دکتر “حسین قاسمی” امروز(جمعه) افزود: اردیبهشت سال ۹۸ حدود ۶۰ دستگاه آمبولانس بنز اسپرین به ناوگان امدادی و عملیاتی اورژانس ۱۱۵ استان اضافه شد، اما به دلیل طولانی شدن روند ترخیص و شرایط نامناسب نگهداری آن‌ها در گمرک، قبل از ورود به سیستم عملیاتی، آمبولانس هافرسوده شده بودند و از سوی دیگر عدم سازگاری ان‌ها با شرایط جوی استان و سوخت‌های موجود در شبکه توزیع سوخت کشور و راه‌های سخت گذر (صعب‌العبور) برخی از مناطق استان موجب افزایش استهلاک و آسیب‌های شدید و مکرر به پمپ انژکتور آمبولانس‌ها شد که هزینه تعمیر هر پمپ، ۶۰۰ میلیون ریال است.

به گفته وی تاکنون چهار دستگاه از این آمبولانس‌ها نوسازی و تعمیر و به سیستم امداد رسانی وارد شده است، اما همچنان تعداد ۲۰ دستگاه نیازمند تعمیر اساسی است که مستلزم تامین اعتبارمعادل ۲۴ میلیارد ریال است.

دکتر قاسمی افزود: سه پایگاه جاده‌ای جهت بهره برداری آماده است، اما با وجود آماده بودن سازه پایگاهها، به دلیل کمبود آمبولانس در حال حاضر امکان بهره برداری از آن‌ها وجود ندارد و جهت راه اندازی پایگاه‌های جدید و تامین آمبولانس‌های پشتیبان به منظور ارائه خدمات مطلوب پیش بیمارستانی در مواقع بحران، حداقل ۳۵ دستگاه آمبولانس مجهز باید به سیستم اورژانس پیش بیمارستانی استان هرمزگان اضافه شود که برای خریدار آن هزینه‌ای بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی از خیرین حوزه سلامت، سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در استان خواست در راستای عمل به رسالت اجتماعی خود اورژانس ۱۱۵ را در تامین آمبولانس و امداد رسانی به مردم استان یاری کنند.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =