برگزاری نماز عید قربان با رعایت شیوه‌نامه‌ها

معاون سازماندهی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: نماز عیدقربان براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در همه شهر‌ها با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه؛ حجت‌الاسلام علی نوری، معاون سازماندهی و سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه درباره برگزاری نماز عید قربان گفت: براساس مصوبه جلسه هفتاد و هفتم ستاد ملی مقابله با کرونا در تاریخ ۲۶ تیر امسال، نماز عید قربان همچون ابلاغیه برگزاری نماز‌های جمعه مبتنی بر طرح جامع مدیریت هوشمند در همه شهر‌ها برگزار می‌شود.

وی افزود: نماز عید قربان با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و در فضای باز در همه شهر‌ها و در شهر‌های قرمز و نارنجی با جمعیت محدود برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام نوری با اشاره به اینکه مجوز برگزاری نماز عید قربان با نماز عید فطر تفاوت دارد، بیان کرد: برای نماز عید فطر مجوز برگزاری نماز به صورت همگانی برای همه شهر‌ها صادر شد، اما برای نماز عید قربان مجوز همانند دستورالعمل ابلاغی در خصوص نماز جمعه است؛ یعنی هر جا نماز جمعه دارد، نماز عید قربان با همان کیفیت برگزار می‌شود.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: آنچه که از سوی وزیر کشور به استانداران ابلاغ و مورد تأکید قرار گرفته، جلوگیری از تجمع، تهویه مناسب و گردش هوای خوب محل‌های برگزاری نماز، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.

حجت‌الاسلام نوری افزود: افرادی که دارای علائم بیماری هستند از حضور در جمع پرهیز و کسانی که برای اقامه نماز به محل‌های برگزاری مراجعه می‌کنند حتماً از ماسک و وسایل شخصی استفاده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

وی بیان کرد: مجریان و کارگزاران نماز جمعه هم باید محیط برگزاری نماز را قبل، حین و بعد آن طبق دستورالعمل‌های ابلاغی از لحاظ بهداشتی آماده کنند.

 

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + هشت =