راه‌اندازی کارخانجات تعطیل جزء اولویت های دولت است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سید ابراهیم رئیسی امروز جمعه در جمع علما، خانواده شهدا و ایثارگران و اقشار مردم کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت: مسئله پروژه‌های نیمه تمام از اولویت‌های دولت است و برای نمونه تا آخر ۱۴۰۱ سد‌هایی که امروز در این استان بازدید شد، تکمیل خواهند شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود:جهاد سازندگی باید احیا شود و ایجاد دوباره آن برای آباد کردن روستا‌ها و مناطق محروم کشور لازم است.

آقای رئیسی اظهار داشت: بخش جهادی وزارت جهاد کشاورزی باید به طور جداگانه در روستا‌ها و مناطق محروم فعال شود.

وی افزود: هم اینک احیای جهاد سازندگی در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفته است.

رئیس جمهور ابراز داشت: توجه به روستا‌ها و فعال کردن اقتصاد آن‌ها بسیار مهم است، زیرا که با فعال نمودن آن دیگر شاهد حاشیه نشینی در شهر‌ها نخواهیم بود.

وی ادامه داد: تحول بر مبنای نظریه‌های علمی ضرورتی انکارناپذیر برای کشور است و جایگاه این مهم دانشگاه بوده و باید ارتباط جدی با دانشگاه تقویت شود.

رئیس جمهوری گفت: کهگیلویه و بویراحمد استانی زرخیز، اما محروم، غنی، اما غیر برخوردار است که ناشی از استفاده نکردن از ظرفیت‌های آن است. تقسیم ظرفیت‌ها در این استان باید بر اساس آمایش سرزمینی باشد.

رئیس جمهور با بیان این که حرکت در دولت سیزدهم مبتنی بر آمایش سرزمینی و عدالت محوری است، به مشکل تولید در کهژیلویه و بویراحمد اشاره کرد وگفت: سخن گفتن از تولید بدون رفع موانع تولید امکان پذیر نیست و از سویی سرمایه گذاری برای سرمایه گذار باید تسهیل شود تا احساس کند از او حمایت می‌شود.

رئیسی گفت: مسئله پروژه‌های نیمه تمام از اولویت‌های دولت است و برای نمونه تا آخر ۱۴۰۱ سد‌هایی که امروز در این استان بازدید شد، تکمیل خواهند شد.

رئیس جمهور گفت: بخش قابل توجهی از حوزه صنعت در استان غیرفعال و تعطیل شده که باید فعال شوند.
آقایرئیسی در سفر به کهگیلویه و بویراحمد از سوی وزیران کشور، جهاد کشاورزی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت، صنعت، معدن و تجارت، معاون سازمان برنامه و بودجه، رئیس دفتر رئیس جمهوری و معاون اجرایی رئیس جمهوری همراهی می‌شود.

در این سفر بررسی مسائل و مشکلات کهگیلویه و بویراحمد و نتیجه ارزیابی وزیران پیرامون آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی و رفع آن‌ها که در این استان حضور یافته‌اند در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بازدید از شهر زلزله زده سی سخت، بازدید از چند طرح عمرانی، نشست با خانواده‌های شهدا و ایثارگران، گفتگو با نخبگان و حضور در شورای اداری از برنامه‌های رئیس جمهوری در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − هشت =