تأکید وزرای خارجه ایران و آفریقای جنوبی بر گسترش روابط دوجانبه

وزرای امور خارجه ایران و آفریقای جنوبی بر گسترش روابط دوجانبه تأکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در گفتگوی تلفنی با خانم «پاندور» وزیر روابط خارجی و همکاری‌های بین‌المللی آفریقای جنوبی پیرامون روابط و همکاری‌های دوجانبه بین‌المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

در این تماس تلفنی موضوعات مختلف از جمله برگزاری دهمین کمیته سیاسی در سطح معاونین وزرای امور خارجه دو کشور در تهران، برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک بین دو کشور در سطح وزرای امور خارجه دو کشور، دیدار رسمی رئیس‌جمهور اسلامی ایران از آن کشور و سایر موضوعات مورد علاقه مورد گفتگو قرار گرفت.

خانم «پاندور» نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه برگزاری اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بر اهمیت توسعه مناسبات دو جانبه و علاقه آفریقای جنوبی در این خصوص تأکید کرده و به سفر رئیس‌جمهور کشورمان به پرتوریا و همچنین برگزاری پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک که به میزبانی آفریقای جنوبی طی شش ماهه اول سال ۲۰۲۲ قرار است در پرتوریا برگزار شود، اشاره کرد.

امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان ضمن استقبال از این موضوع، بر تشکیل کمیته‌های فرعی سرمایه‌گذاری، انرژی و بهداشت و همچنین در دستور کار قرار دادن زمینه‌های مورد علاقه طرفین جهت همکاری و در راستای گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی تصریح کرد.

طرفین در خاتمه بر تقویت همکاری در زمینه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای تأکید کردند.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =