تجدید میثاق جامعه ورزش با آرمان های امام راحل

در نخستین روز از هفته تربیت بدنی و ورزش، وزیر ورزش و جوانان به همراه معاونین، مدیران ادارات، روسای فدراسیون‌های ورزشی و جمعی از ورزشکاران کشور با حضور در حرم امام خمینی با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

وزیر ورزش و جوانان در حاشیه تجدید میثاق جامعه ورزش و جوانان با آرمان‌های امام راحل گفت: این پیام را به مردم در هفته تربیت بدنی می‌دهیم که ورزش همچنان زنده و موتور تولید عزت و امید کشور است.

سید حمید سجادی با تبریک فرا رسیدن روز ملی تربیت بدنی و ورزش گفت: ستاد برگزاری این هفته چندی پیش در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد که یکی از برنامه‌های ارزشمند این ستاد حضور جامعه ورزش و جوانان روز قبل از آغاز هفته تربیت بدنی در مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی بود.

دکتر سجادی با بیان اینکه همواره جامعه ورزش در تمام عرصه‌ها اثرگذار بوده است گفت: هدف این برنامه این است که بگوییم جامعه ورزش و جوانان و همچنان پای آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی ایستاده اند.

وزیر ورزش و جوانان همچنین در خصوص برنامه‌های هفته تربیت بدنی و ورزش گفت: در طول این هفته رویکرد کلی ما توسعه ورزش همگانی و احیای این بخش از ورزش در دوران پسا کرونا است.

وی افزود: نزدیک به دو سال است که به علت شیوع ویروس کرونا ورزش آسیب دیده و مردم با ورزش فاصله گرفته اند، اما با همه فراز و فرود‌ها و به لطف برنامه‌ریزی‌ها برای واکسیناسیون، شرایط رو به بهبود است و امیدواریم با برنامه‌های مختلف ورزشی وظایف خود را در قبال مردم انجام دهیم و مردم بتوانند به زندگی عادی خود برگردند.

تحول بزرگ در ورزش بانوان در پیش است

وزیر ورزش و جوانان گفت: در دولت سیزدهم اداره ورزش بانوان را به خودشان می‌سپاریم و امیدوارم بتوانیم ورزش بانوان را به استقلال لازم برسانیم.

آقای سجادی درخصوص نگاه این وزارتخانه به ورزش بانوان در تمام عرصه‌ها تصریح کرد: باید در حوزه ورزش بانوان اقداماتی انجام دهیم که بانوان به حق و حقوق خود برسند، وزارت ورزش و جوانان از تمام ظرفیت خود استفاده می‌کند تا ورزش بانوان به جایگاه اصلی خود برسد و بانوان ورزشکار به تمام حق و حقوق خود دست یابند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه افزود: بانوان به عنوان نیمی از جامعه سهمی از ورزش کشور دارند؛ بر همین اساس در گرفتن پست و مقام، آموزش‌ها، اعزام ها، کلاس‌های مربیگری، مدیریتی، داوری و… باید به جایگاه اصلی خود دست پیدا کنند و این موضوع با برنامه ریزی در دستور کار وزارتخانه است.

وی تاکید کرد: در دولت سیزدهم اداره ورزش بانوان را به خودشان می‌سپاریم و امیدوارم بتوانیم ورزش بانوان را به استقلال لازم برسانیم، بر همین اساس ورزش بانوان بایستی در مرحله ابتدایی مستقل شده تا به خودکفایی لازم برسد.

عضو کابینه دولت سیزدهم با اشاره به استقلال ورزش بانوان خاطر نشان کرد: اگر استقلال لازم در ورزش بانوان را ایجاد کنیم به خودکفایی لازم به جهات منابع انسانی متخصص، امکانات و فضای ورزشی برای تمرین، ایجاد استاندارد‌های لازم برای ورزش، نیاز‌های آموزشی، نیاز به تجارب بین المللی و… دست خواهیم یافت.

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 9 =