دولت سیزدهم بجای دشمنان به مردم امید بسته است

وزیر کشور گفت: دولت سیزدهم بر این باور است که نباید به دشمنان انقلاب چشم و امیدی داشت و از طرفی از عمق جان به خدمت رسانی به مردم ایمان دارد.

 “احمد وحیدی” روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه استاندار قم، افزود: کشور ما امروز در امنیت کامل است و تحرکات اخیر در آب‌های عمان و تقابل بین ایران و آمریکا در دزدی نفتی بیانگر این مساله است.

او افزود: در مساله اخیر اختلال در سامانه سوخت رسانی، دشمنان ثابت کردند از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به ملت ایران دریغ نمی‌کنند، اما با تدبیر به جای دولت این معضل در اسرع زمان مدیریت شد.

وی با اشاره به جایگاه شهر مقدس قم، بیان کرد: جهان امروز تشنه پیام‌هایی است که در حوزه علمیه قم تولید می‌شود؛ در جهان هیچ راه نجاتی جز مسیر اهل بیت (ع) وجود ندارد و تمدن غرب ظلماتی از جهل را برای بشر به ارمغان آورده است.

وحیدی گفت: تمدن غرب به سردمداری آمریکا و صهیونیست و متحدان آن‌ها امروز در سراسر عالم تروریست‌ها را تجیهز می‌کنند و بمب بر سر مردم افغانستان و یمن و جا‌های دیگر می‌ریزند.

وزیر کشور گفت: در کنار تمدن غربی، انقلاب اسلامی به دنبال تمدن نوین اسلامی است که آن تمدن باید از قم شکل بگیرد و ساخته شود. محتوای تمدن نوین اسلامی در قم باید تولید شود؛ الگوسازی دولت سازی، جامعه اسلامی و … باید در حوزه علمیه قم پی ریزی شود.

وحیدی اظهار داشت: هر اقدام و خدمتی که برای استان قم انجام بگیرد کم است؛ قم باید از نابهنجاری‌ها دور باشد و به هنجار‌های اجتماعی و اخلاقی مزین شود. در استان قم مساله آسیب‌های اجتماعی باید حداقلی باشد.

وزیر کشور مشکل آب و پیشروی کویر را دو مشکل عمده این استان دانست و گفت: استاندار جدید شخصیتی محبوب در بین اقشار مردم است و از بیوت علما و نمایندگان مجلس تماس‌های زیادی برای بکارگیری وی با وزارت کشور برقرار شده است در حالی که خود ایشان هیچوقت برای استاندار شدن درخواستی نداشته است.

وحیدی ادامه داد: وقتی سردار سپاهی خود را خادم ملت می‌داند و مردم تلاش‌ها و خدمات او را می‌بینند بالطبع تمایل پیدا می‌کنند که از حضور او در مراتب بالایی مدیریتی نیز بهره ببرند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون فقط چند نظامی در راس استانداری‌های کشور قرار گرفته است و وزارت کشور در بکارگیری سرداران سپاه با وجود درخواست‌هایی که از سوی برخی نهاد‌ها می‌شود حساسیت و مقاومت زیادی به خرج داده است.

وزیر کشور ادامه داد: امید داریم این جا به جایی استانداران در قم منشا خیرات و خدمات بیشتری برای مردم این استان باشد.

هیات وزیران روز چهارشنبه هفته گذشته پس از بررسی سوابق و برنامه‌های سید محمد تقی شاهچراغی، به او به عنوان استاندار قم رای اعتماد دادند.

شاهچراغی متولد ۱۳۴۰ است که بعد از اتمام دوره دبیرستان و اخذ دیپلم وارد حوزه علمیه قم شد. وی با آغاز جنگ تحمیلی، راهی جبهه‌های حق علیه باطل شده و پس از مدت کوتاهی بعنوان یکی از فرماندهان لشکر همیشه پیروز ۱۷ علی بن ابیطالب (ع) در کنار بزرگانی، چون شهید زین‌الدین به دفاع از کشور پرداخت.

استاندار جدید قم، پس از دفاع مقدس نیز سابقه فرماندهی سپاه استان‌های سمنان، گلستان، مرکزی، مازندران و استان تهران را در کارنامه دارد و از مهرماه ۱۳۹۷ تاکنون نیز فرماندهی سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) قم را بر عهده داشته است.

شاهچراغی که دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت است، در خردادماه سال جاری با پیشنهاد سرلشگر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و موافقت رهبر معظم انقلاب و به پاس قدردانی از تلاش و عملکرد جهادی کارکنان نیرو‌های مسلح در پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا در قم، از سوی فرمانده معظم کل قوا مورد تشویق قرار گرفت.

همچنین «بهرام سرمست» استاندار سابق قم متولد بناب در استان آذربایجان شرقی و دانش‌آموخته دکترای علوم سیاسی است که پیش از استانداری قم، مسئولیت مدیرکل سیاسی وزارت کشور را در کارنامه خود دارد؛ وی پیش از آن و در دولت یازدهم مسئولیت مدیرکلی سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری تهران را برعهده داشته است.

در بخشی از این آیین احمد وحیدی وزیر کشور با اهدای لوحی از زحمات بهرام سرمست استاندار سابق قم به همراه جمعی از دستگاه‌های اجرایی استان تقدیر کردند و حکم استانداری سیدمحمدتقی شاهچراغی توسط وزیر کشور به وی اعطا شد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 3 =