ورود کاظمی قمی به کابل

نماینده ویژه ایران در امور افغانستان صبح امروز در صدر هیئتی رسمی وارد کابل شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از کابل؛ «حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه رئیس جمهور کشورمان در امور افغانستان و هیئت همراه وی در فرودگاه کابل مورد استقبال جمعی از مسئولان طالبان قرار گرفت.

قرار است کاظمی قمی در سفر سه روزه به کابل با ملا «محمد حسن آخوند» رئیس کابینه، «ملابرادر» معاون اول ریاست کابینه و ملا «امیرخان متقی» سرپرست وزارت خارجه طالبان دیدار و درباره موضوعات مختلف افغانستان از جمله مسائل مهاجران، مسائل منطقه‌ای، همکاری‌های اقتصادی، تشکیل دولت فراگیر و کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان گفتگو کند.

پیش از این نیز استانداران قبلی و فعلی خراسان رضوی در دو ماه اخیر به افغانستان سفر کردند و توافقنامه ۱۶ ماده‌ای درباره تقویت روابط تجاری، امور مرزی و همکاری‌های اقتصادی میان افغانستان و ایران به امضاء رسید.

 

حسن کاظمی قمی، بلندپایه‌ترین مقام ایرانی است که از زمان روی کارآمدن طالبان و تشکیل کابینه موقت طالبان به افغانستان سفر می‌کند.

 

طالبان نیز همواره به تقویت و تحکیم روابط سیاسی و اقتصادی با کشور‌های همسایه و منطقه به ویژه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده اند و به دنبال گسترش روابط خود در عرصه‌های مختلف هستند.
پیش از این هم وزرای خارجه ترکمنستان، ازبکستان، قطر، پاکستان و روئسای سازمان‌های بین المللی نیز به افغانستان سفر و بیشتر درباره کمک‌های بشردوستانه به مردم این کشور و روابط و همکاری‌های دوجانبه اقتصادی و تجاری با مسئولان طالبان رایزنی کرده بودند.

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 9 =