توزیع ۲۵ میلیارد اقلام امدادی میان زلزله‌زدگان هرمزگان

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به توزیع ۵۶۲۹ دستگاه چادر امدادی در میان زلزله زدگان هرمزگانی، ارزش اقلام امدادی و زیستی توزیع شده را تاکنون، ۲۵ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در تشریح اقدامات انجام شده در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان گفت: در مجموع ۱۳۷ روستا از طریق خانه‌های هلال و دهیاران و همچنین حضور تیم‌های ارزیاب هلال‌احمر در مناطق زلزله‌زده ارزیابی شدند و از ساعات پایانی شب وقوع زلزله در ۲۳ آبان ماه، اردوگاه امدادی هلال‌احمر برپا و یک‌هزار نفر در ورزشگاه خلیج فارس شهر بندرعباس اسکان اضطراری داده شدند.

وی بیان کرد: از صبح روز ۲۴ آبان، توزیع بسته‌های غذایی میان زلزله‌زدگان آغاز و تاکنون در تمامی مناطق متأثر از زمین لرزه، اقلام زیستی، امدادی و بهداشتی توزیع شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر افزود: تا صبح امروز (جمعه، ۲۸ آبان)، ۵۶۲۹ دستگاه چادر، ۷۹۴ تخته موکت، ۳۱۴۷ تخته پتو، ۳۷۱ والور شعله و ۶۰۸ بسته غذایی در میان زلزله‌زدگان توزیع شده که ارزش مجموع اقلام توزیع شده تاکنون ۲۵ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان بوده است.

همتی همچنین از به‌کارگیری ۵۳۸ نفر – روز نیروی عملیاتی و ۲۳۲ خودروی عملیاتی – روز برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان و به‌کارگیری دو فروند بالگرد امدادی هلال‌احمر با ۶ سورتی پرواز (سه ساعت و ۴۵ دقیقه) برای حمل ۲۵۰۰ کیلوگرم اقلام و محموله‌های امدادی خبر داد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: امدادرسانی و حمایت از زلزله‌زدگان تا پایان برطرف شدن آلام شهروندان هرمزگانی ادامه دارد.

 

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =