افزایش تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار

طبق آخرین گزارش شبکه الکترونیکی پرداخت کارت(شاپرک)، بیش از ۱۲۲ میلیون کارت بانکی در آبان سال جاری تراکنش بانکی داشته‌اند که در مقایسه با مهر، افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 بررسی جدیدترین گزارش شاپرک از سهم بانک‌ها از تعداد کارت‌های تراکنش‌دار در آبان ماه سال جاری نشان می‌دهد که تراکنش‌های انجام شده از کارت‌های ۹ بانک، بیش از سایر بانک‌ها بوده به نحوی که بانک‌های ملی، ملت، صادرات، کشاورزی، تجارت، رفاه کارگران، سپه، مسکن و پست بانک مجموعا ۷۷.۶۶ درصد از کل کارت‌های تراکنش‌دار را داشته‌اند. از بین این بانک‌ها، بانک ملی با بیش از ۲۱ درصد، صدرنشین است. سهم سایر بانک‌ها در این بخش، ۲۲.۳۰ درصد بوده است.

افزایش تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار

همچنین در آبان امسال ۱۲۲ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۶ کارت بانکی دارای تراکنش بوده که از این تعداد بیش از ۱۱۶ میلیون و ۸۰۳ هزار کارت برداشت، بیش از ۴۰۸ هزار کارت اعتباری و بیش از ۵ میلیون و ۴۷۹ هزار کارت نیز هدیه و بن کارت بوده است. در مهرماه امسال نیز ۱۲۰ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۶۹۰ کارت بانکی تراکنش‌دار به ثبت رسیده که بیش از ۱۱۵ میلیون مورد، کارت برداشت بوده است.

مقایسه آمار مربوط به مهر و آبان ۱۴۰۰ نشان می‌دهد در دومین ماه پائیز، تعداد کل کارت‌های بانکی تراکنش دار ۱.۴۴ درصد افزایش یافته است. در این میان، تعداد کارت برداشت با ۱.۳۳ درصد رشد، تعداد کارت اعتباری با ۱۲.۹۴ درصد رشد و تعداد کارت هدیه و بن کارت نیز با افزایش ۲.۹۹ درصدی مواجه شده است.

افزایش تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار

بررسی سهم ۳۲ بانک و موسسه اعتباری نشان می‌دهد که هر یک از بانک‌ها در سه بخش کارت اعتباری، کارت برداشت و کارت هدیه و بن کارت دارای آمار متفاوتی هستند.

در آبان ۱۴۰۰، بیشترین سهم از تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار از نوع کارت برداشت با ۶۲.۰۷ درصد متعلق به بانک “ملی ایران”، از نوع کارت اعتباری با ۲۲.۱۶ درصد متعلق به بانک “ملی ایران” و از نوع کارت هدیه و بن کارت با ۱۸.۱۳ درصد متعلق به بانک “ملت” بوده است.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =