بودجه۱۴۰۱ با فرض ادامه تحریم نوشته شد

وزیر کشور: امروز کاملا توپ در میدان آنهاست…، ولی کار ما وابسته به عملکرد طرف مقابل در مذاکرات نیست.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

وزیر کشور گفت: بودجه ۱۴۰۱ با فرض ادامه تحریم نوشته شد نوشته شده است. کاملاً بودجه و حرکت اقتصادی ما، مستقل از مباحث تحریم دنبال خواهد شد.

وحیدی افزود: امروز کاملا توپ در میدان آنهاست. جمهوری اسلامی و دولت سیزدهم خیلی مبتکرانه و جدی، با دادن دو طرح، آمادگی خود را برای ادامه مذاکرات و رسیدن به نتیجه که نتیجه آن باید لغو تحریم همه جانبه باشد، اعلام کرده است.

وی گفت: آن‌ها رفتند با دولت‌های خود مذاکره کنند. برای دور بعدی مذاکرات، خواست ما کاملا مشخص است. یک کار عهد شکنانه توسط آمریکایی‌ها صورت گرفت و بی عملی مفرط توسط کشور‌های اروپایی که مقابل عهدشکنی آمریکا هیچ عکس‌العمل جدی نداشتند.

وحیدی افزود: آن‌ها هستند که باید نشان دهند که چقدر در اجرای تعهداتشان جدی هستند. ما هم آمادگی داریم در صورت لغو تحریم همه جانبه، برابر تعهدات خود عمل کنیم. این که این کار را خواهند کرد یا نه، تا کنون ما آثار خیلی مثبتی در گذشته از آن‌ها نداشتیم. کاملاً به آن‌ها بدبین هستیم، ولی کار ما هیچ وابسته به آن‌ها نیست.

وزیر کشور درباره نحوه مقابله با بیماری کرونا هم گفت: در صدد مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونا هستیم؛ یعنی با سامانه‌ای که طراحی شده، در هر جایی، حمل و نقل، اصناف و چند گروه دیگر با شناسایی زنجیره‌های مثبت، آن‌ها تحت مراقبت قرار گیرند و وقتی آن‌ها کاملاً فعال شدند، طبیعتاً محدودیت‌ها کاهش بیشتری پیدا خواهد کرد.

وحیدی افزود: به دنبال آن هستیم که محدودیت‌ها، هوشمند دنبال شود نه محدودیت عمومی. پاسخ نمونه صورت گرفته، خوب بوده و به کل کشور توسعه خواهیم داد.

احمد وحیدی از ستاد تنظیم بازار در همه استان‌ها خبر داد و گفت: در همین راستا کارگروه اقدام مشترک در همه استان‌ها با مسئولیت استاندار و حضور وزارتخانه‌های صمت، جهاد کشاورزی و دادگستری و اصناف شکل می‌گیرد.

احمد وحیدی همچنین از نهضت ملی مسکن هم سخن گفت که بر اساس ظرفیت‌های اعلامی به هر استان، ستاد مربوط، توسعه کار را پییگری می‌کند.

وی همچنین از حفظ آمادگی برای ورود به ساز و کار‌های لازم بودجه سال۱۴۰۱ گفت و افزود: این بودجه، نقاط تحولی دارد که باید با توجه به آن دنبال شود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 5 =