کارشناسان سرگرم تدوین متن نهایی توافق

دیپلمات ارشد روسی حاضر درجریان مذاکرات هسته‌ای وین در توییتی نوشت: اعضای برجام برای حصول توافق در مذاکرات وین نتیجه گرا هستند و کارشناسان سرگرم کار و تدوین متن سند نهایی توافق هسته‌ای هستند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین جمعه شب در توئیت خود نوشت: مذاکرات وین جریان دارد و کارشناسان روی متن سند نهایی کار می‌کنند.

وی با بیان اینکه زمان و تلاش زیادی برای دست یابی به توافق نهایی لازم است، افزود: اما شرکت کنندگان نتیجه گرا هستند.

این دیپلمات روس پیشتر در واکنش به اظهارات یک مقام ارشد اتحادیه اروپا که گفته بود مذاکرات وین در مسیر منطقی در حال پیش رفتن است، گفت این اظهارات به ارزیابی مسکو از گفتگو‌ها نزدیک است.

وی افزود: مذاکره‌کنندگان توانستند برخی سوء تفاهمات را که در پایان هفته گذشته با آن مواجه شدیم برطرف کنند و کار عملی را آغاز کردند.

پیشتر یک مقام اروپایی که نامش فاش نشده به روزنامه وال‌استریت ژورنال گفته بود: تصور من این است که ما درست در مسیر کاملاً منطقی مذاکرات پیش می‌رویم. انتظار می‌رفت که یک دولت جدید، یک هیأت جدید (ایرانی) چند روز را در آغاز این دور جدید (مذاکرات در وین) به بیان نکات سیاسی خود اختصاص دهد. اما بعد وارد جزئیات شدیم و اکنون تقریباً همه ما در حال مشارکت در جزئیات بیشتر مذاکرات هستیم.

دور تازه مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) برای رفع تحریم‌ها دیروز (پنجشنبه) با نشست کمیسیون مشترک برجام آغاز شد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 11 =