نتایج اولیه رتبه‌بندی روزنامه‌ها اعلام شد

کمیته رتبه‌بندی روزنامه‌ها در اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نتایج اولیه دور جدید رتبه‌بندی را اعلام کرد.

به نقل از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۲۶۵ روزنامه سراسری، منطقه‌ای و استانی، با تکمیل و ارسال فرم‌های خوداظهاری، در این دور از رتبه‌بندی شرکت داشته‌اند.

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، طی فراخوانی از مدیران مسئول روزنامه‌ها خواسته بود برای شرکت در دور جدیدِ رتبه‌بندی روزنامه‌ها، دو نسخه از پنج شماره اعلام شده روزنامه خود را ارسال کنند.

مستنداتِ ارسالی مطابق شیوه‌نامه در دو مرحله کارشناسی و ارزیابی، مورد بررسی دقیق هیأت ارزیابی قرار گرفت.

یک نفر از روزنامه‌های بخش دولتی یا عمومی شرکت کننده در طرح، یکی از اعضای هیأت مدیره انجمن روزنامه‌های غیردولتی به عنوان دبیر، یک استاد روزنامه‌نگاری با معرفی دفترمطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، یک نفر از طرف روزنامه‌های غیرسراسری به انتخاب شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات و یک نفر با معرفی هیأت مدیره انجمن مدیران مسئول روزنامه‌های غیردولتی اعضا هیأت ارزیابی را تشکیل می‌دادند.

بنابر گزارش معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، بررسی‌های کارشناسی و ارزیابی در هیأت ارزیابی طی ۲۲ جلسه انجام و نتایج اولیه مطابق فایل پیوست منتشر شد. در این فایل امتیازات هر روزنامه به تفکیک امیتاز خوداظهاری و امتیاز هیأت ارزیابی برای هر شاخص ذکر شده است.

بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، مدیران مسئول روزنامه‌ها تا سوم دی ماه جاری فرصت دارند، اعتراضات احتمالی خود به نتایج رتبه‌بندی را با سربرگ و امضای مدیرمسئول روزنامه به شماره ۸۸۷۴۷۷۴۵-۰۲۱ نمابر کنند. در نامه ارسالی لازم است، شاخص مورد اعتراض و شماره تماس مستقیم مدیرمسئول برای اعلام زمان حضور در جلسه تجدیدنظر ذکر شود.

هیأت تجدیدنظرکه اعضای آن با هیأت ارزیابی متفاوت است، با ترکیب زیر تشکیل می‌شود:

١) مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی (رئیس هیأت)

٢) مدیرکل دفترمطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها (دبیر هیأت)

٣) یکی از اعضای هیأت‌مدیره انجمن روزنامه‌های غیردولتی به انتخاب هیأت مدیره آن انجمن

۴) یکی از اعضای هیأت مدیره شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات کشور به انتخاب خود آنان

۵) یک روزنامه‌نگار با سابقه به انتخاب انجمن پیشکسوتان مطبوعات

هیأت تجدیدنظر پس از برنامه‌ریزی‌های لازم، تاریخ جلسات بررسی و نوبت هریک از مدیران مسئول محترم روزنامه‌های معترض را به آنان اعلام می‌کند. نتایج نهایی پس از رسیدگی به اعتراضات در هیأت تجدید نظر، منتشر می‌شود.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =