فرانسه قوانین ضد مسلمانان خود را بازنگری کند

دبیر ستاد حقوق بشر در واکنش به اعلام خبر وزیر کشور فرانسه مبنی بر بستن ۲۱ مسجد گفت: از دولت فرانسه می‌خواهیم قوانین ضد مسلمانان خود را بازنگری کند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛ کاظم غریب‌آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر، در واکنش به اعلام خبر وزیر کشور فرانسه مبنی بر بستن ۲۱ مسجد و برنامه بستن ۶ مسجد دیگر بر اساس قوانین ضد افراط گرایی و جدایی طلبی این کشور، در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: “در رویکرد غربی، تروریست‌ها در ایران مدافعان حقوق بشر هستند و آزادی دینی در کشورهای غربی نیز مساوی تروریسم است. از دولت فرانسه می‌خواهیم تا قوانین ضد مسلمانان خود را که جامعه پنج و نیم میلیون نفری اقلیت مسلمان این کشور، مکان‌های عبادت، مراکز آموزشی و سایر اماکن آنها را هدف قرار می‌دهد، مورد بازنگری قرار دهد”.

هفته گذشته ژرالد درمنن، وزیر کشور فرانسه در گفتگو با شبکه تلویزیونی ب. اف. ام. تی، در اظهاراتی اسلام ستیزانه اعلام کرد: از ۹۹ مسجد مظنون به افراطی گری، ۲۱ مسجد تعطیل شده و تفحص از ۶ مسجد دیگر ادامه دارد.

این منبع خبری افزود: آن دسته از مساجدی که دستورات دولت را پذیرفته‌اند از فهرست مساجد مشکوک به افراطی گری خارج شده‌اند.

این نخستین بار نیست که دولت فرانسه اقدام به اسلام ستیزی و مداخله در امور مسلمانان و به تعطیلی کشاندن مساجد کرده است. دستاویز دولت فرانسه برای مداخله در امور مذهب و مساجد مسلمانان، افراطی‌گری است؛ اگرچه افراطی‌گری در همه جای جهان، امری است مذموم، اما مرزهای چندان روشنی نداشته و قابل تفسیر است.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفده =