انفجار مهیب بغداد، پایتخت عراق را لرزاند – طبس نیوز

انفجار مهیب بغداد، پایتخت عراق را لرزاند

چند ساعت پس از حمله راکتی به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد، منابع خبری از شنیده شدن صدای یک انفجار مهیب در منطقه دیگری از بغداد، پایتخت عراق خبر می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ساعاتی پس از حمله راکتی به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد، انفجاری در ساعات اولیه امروز جمعه، در شمال بغداد گزارش شده است.

بنا به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از العربیه، صدای انفجار در «منطقه ادهمیه» واقع در ۴ مایلی شمال منطقه سبز بغداد شنیده شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تیم‌های اورژانس به سرعت به محل حادثه رفته اند، هرچند تا ساعات ابتدایی بامداد، جزئیات بیشتری از این خبر منتشر نشده است.

برخی منابع نیز گفته اند که هدف از انفجار در منطقه ادهمیه، دفتر «حزب سیاسی تقدم»، وابسته به «محمد الحلبوسی»، رئیس جدید پارلمان عراق بوده است. یک روز قبل از این نیز، یک نارنجک دستی به سمت ساختمان این حزب پرتاب شده بود.

چند ساعت پیش از اینکه صدای انفجار در منطقه ادهمیه شنیده شود، کانال تلگرامی صابرین نیوز از شنیده شدن صدای ۳ انفجار در منطقه سبز بغداد خبر داده بود. همچنین پایگاه خبری بغداد الیوم به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که سفارت آمریکا در بغداد با ۲ راکت هدف حمله نیرو‌های ناشناس قرار گرفته و درپی این انفجار‌ها تمامی ورودی‌های سفارتخانه آمریکا مسدود شده است.

همچنین ویدئو‌های منتشر شده از این حمله نشان می‌دهد که سامانه‌های دفاعی سیرام ارتش آمریکا به طور دائم با راکت‌های شلیک شده در حال مقابله است. علاوه بر این گزارش شده که این حمله مشخصاً علیه پایگاه سوم التوحیده در سفارت مذکور انجام شده است.

هنوز هیچ گروه مقاومتی عراقی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. همچنین سطح خسارات انسانی و محیطی وارد شده به سفارت آمریکا نیز هنوز مشخص نیست.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 13 =