توقیف نفتکشی که ‌آمریکا از آن پشتیبانی می‌کرد/ پرواز ‌۲ جنگنده آمریکایی برای فراری دادن نفتکش

نورنیوز – گروه امنیت و دفاعی: سردار «رمضان زیرراهی» فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ‌۱۵ تیرماه رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در حال بازرسی یک فروند شناور با نام تجاری (NAD۲) که به صورت سازمان یافته مبادرت به قاچاق نفت گاز جمهوری اسلامی در خلیج فارس‌ می‌کرد، بودند که آمریکایی‌ها برای ممانعت از این اقدام قانونی، تحرکات غیرحرفه‌ای و مخاطره‌آمیز انجام دادند.


وی افزود: ‌رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در زمان بازرسی و توقیف متوجه می‌شوند که کاپیتان شناور متخلف با مرکز کنترل و فرماندهی آمریکایی‌ها در منطقه در حال مکالمه برای فرار است. در مکالمه‌های ضبط شده مأمور مرکز کنترل و فرماندهی آمریکایی به کاپیتان کشتی می‌گوید «موتور شناور را خاموش کنید تا نیروهای نظامی آمریکایی برای کمک برسند».


دریادار دوم زیراهی اعلام کرد: آمریکایی‌ها برای این منظور مبادرت به پرواز در آوردن ۲ فروند جنگنده رزم سطحی a10، یک فروند هواپیمای باسرنشین شناسایی p8a، دو فروند بالگرد howk c، یک فروند هواپیمای بدون سرنشین mq9 و اعزام شناورهای گشتی آمریکایی به محل توقیف کردند.


او ادامه داد: آمریکایی‌ها ‌تا آخرین لحظه هم تلاش کردند که مانع توقیف شناور متخلف شوند، اما رزمندگان منطقه دوم دریایی سپاه با تسلط، هوشیاری، رفتار حرفه‌ای و اخطار قاطع به تمام پرنده‌های با سرنشین و بدون سرنشین و شناورهای آن‌ها، با اقتدار شناور متخلف توقیف شده را تا لنگرگاه بندر بوشهر برای سیر مراحل قانونی هدایت کردند.

فارس

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 4 =