سه شهرک‌نشین صهیونیست در عملیات جدید در کرانه باختری مجروح شدند+ تصاویر

نورنیوز – گروه بین‌الملل: رسانه‌های صهیونیستی، صبح امروز (یکشنبه)، از تیراندازی در ایست‌بازرسی «تفوع» در جنوب کرانه باختری خبر دادند.


کرانه باختری که از همه سو در کنترل و محاصره رژیم صهیونیستی است، در یک سال گذشته و به‌خصوص در ماه‌های گذشته به دردسر بسیار جدی این رژیم تبدیل شده است. تقریباً هفته‌ای نیست که در آن یک یا چند عملیات نظامی علیه عناصر صهیونیست انجام نشود.


طبق گزارش کانال ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی، در این عملیات یک شهرک‌نشین از ناحیه سینه مجروح شده و مجری عملیات به‌سرعت محل را ترک کرده است. تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در عین حال خبر داد مجری عملیات از یک خودرو که با سرعت زیادی در حال حرکت بوده، به سمت شهرک‌نشینان تیراندازی کرده است.


برخی منابع صهیونیستی شمار مجروحان را دو نفر گزارش کردند که حال یکی از آنها وخیم توصیف شده است. ارتش رژیم صهیونیستی لحظاتی بعد در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که در این عملیات سه شهرک‌نشین مجروح شده‌اند و نیروهای این رژیم در حال تعقیب مجری عملیات هستند. 


شبکه کان در ادامه گزارش خود اشاره کرد که این عملیات را یک گروه انجام داده‌اند که یکی از آن‌ها از خودرو پیاده شده و به شهرک‌نشینان تیراندازی کرده است.


لحظاتی بعد «طارق سلمی» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به این عملیات گفت: «عملیات دلیرانه مقاومت در نزدیکی ایست‌بازرسی نظامی تفوع در بیت لحم را تبریم می‌گوییم و آن را پاسخ طبیعی و مشروع به جنایت‌های ارتش اشغالگران، شهرک‌نشینان و ورود غیرقانونی آن‌ها به مسجد الاقصای شریف می‌دانیم.»


«عبداللطیف قانوع» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز ضمن تبریک، گفت که این عملیات نشان می‌دهد مقاومت در کرانه باختری همچنان ادامه دارد و به اشغالگران در تمامی شهرها و اردوگاه‌ها با حملات خود پاسخ می‌دهد.


به دنبال تشدید حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان به‌ویژه در تجاوز اخیر این رژیم به شهر جنین در شمال کرانه باختری که با هدف اعلامی ازبین بردن مقر فرماندهی گروه‌های مقاومت فلسطینی صورت گرفت، تعداد عملیات‌های استشهادی علیه نظامیان صهیونیست افزایش یافته است.


در پی حمله اخیر رژیم صهیونیستی به شهر جنین که واکنش‌های شدیدی همراه شد، ۱۲ فلسطینی شهید، ۱۲۰ نفر اسیر و ۱۰۰ تن دیگر مجروح شدند.


 

فارس

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =