تثبیت و ارتقای جایگاه زنان از نقاط قوت نظام اسلامی است

نورنیوز – گروه سیاست: ماموستا عبدالسلام کریمی در دیدار با رئیس‌جمهور ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های دولت مردمی و به‌ویژه شخص آیت‌الله رئیسی در خصوص توجه به مسائل و مشکلات استان‌های مرزی و محروم، جامعه اهل سنت و ادیان و مذاهب در کشور بر توجه مضاعف دولت در بهره‌گیری از توان زنان در بدنه اجرایی کشور تأکید کرد.


او با اشاره به تبلیغات دشمنان انقلاب در خصوص زنان، گفت: تثبیت و ارتقای جایگاه زنان بعد از انقلاب و توجه به مقام شامخ زنان یکی از نقاط قوت نظام اسلامی است و امروزه منتقدان و دشمنان ایران اسلامی در راستای محو کردن و نادیده انگاشتن این دستاوردهای چشمگیر در کشور هستند.


مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، افزود: باید تلاش شود ضمن حفظ این منزلت، بر ارتقای وضعیت زنان از لحاظ کمی و کیفی در حوزه‌های مختلف به‌ویژه به‌کارگیری مضاعف زنان شایسته و توانمند در بدنه اجرایی کشور گام برداریم و این تهدید را نیز به فرصتی برای توسعه کشور تبدیل کنیم.


کریمی در این دیدار با اشاره بر تأکید رئیس‌جمهور مبنی بر بهره‌گیری از توان شایستگان اهل سنت در پست‌های مدیریتی و اجرایی کشور اظهار داشت: این‌جانب نقطه نظرات و مأموریت حضرت‌عالی را به اغلب مسئولان و استانداران ابلاغ کرده‌ام اما این دستور به کندی اجرایی می‌شود.


او توجه به معیشت روحانیون اهل سنت را یکی از اولویت‌های مهم برشمرد و تصریح کرد: با توجه به حسن نظر رئیس‌جمهور در خصوص توجه به جایگاه روحانیون به‌ویژه روحانیون اهل‌ سنت در کشور امید است این مهم نیز در آینده نزدیک با هماهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در استان‌های تلفیقی اجرایی شود.


در ادامه رئیس‌جمهور نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های مرکز مشاوره رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی بر پیگیری جدی مطالبات این حوزه از سوی کریمی تأکید کرد.


رئیسی در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهادات دستیار خود در خصوص اجرایی شدن، راهکارها دستوراتی صادر کرد تا با پیگیری جدی دولت برخی از مشکلات این حوزه مرتفع شود.

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 2 =