کسی نمی‌تواند ایران مقتدر را تهدید کند

نورنیوز – گروه امنیتی و دفاعی: امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت درخصوص  پاسخ ایران به اقدام آمریکا که اعلام کردهجنگنده و ناو بیشتری را به تنگه هرمز می‌فرستد، گفت: آمریکا کارهای خودش را دنبال می‌کند اما جمهوری اسلامی ایران اساساً در مرحله‌ای از اقتدار و توانمندی است که کسی نمی‌تواند جمهوری اسلامی را تهدید کند.


او با اشاره به قدرت بازدارندگی ایران، اظهار کرد: ما از این مرحله گذر کرده‌ایم و یک نقش آفرینی منطقه‌ای و بین‌المللی داریم که آن را دنبال می‌کنیم که همه اینها حکایت از این دارد که جمهوری اسلامی ایران رو به پیشرفت و توسعه است.


وزیر دفاع همچنین درباره ساخت بالگردهای بومی با همکاری شرکت‌های دانش بنیان، افزود: وزارت دفاع در ابعاد مختلف در حوزه‌های شناوری، پهپادی و بالگردی و حوزه‌های رزم زمینی و سایر مباحث، با توجه به ماموریت پشتیبانی که از نیروهای مسلح دارد و ارتباطی که با تعداد زیادی از شرکت‌های دانش بنیانی که داریم، به‌ دنبال این هستیم که تسلیحات جدید، سلاح‌های جدید یا ارتقای سلاح‌هایی که از قبل داشتیم را در دستور کار داشته باشیم و از نیروهای مسلح پشتیبانی کنیم.


امیر آشتیانی درخصوص ناوشکن دماوند نیز تصریح کرد: وزارت دفاع، ارتش و ستاد کل پیگیر کار هستند و به‌زودی به آب انداخته می شود.


او درباره تقویت و افزایش همکاری‌ها برای مقابله با سیاست‌های سلطه‌جویانه غرب گفت: از آنجایی که وزارت خارجه درباره مباحث مربوط به روابط بین‌الملل مسئولیت‌هایی را بر عهده دارد، وزارت دفاع هم در همان مسیر مسئولیت‌هایی را دنبال می‌کند.


وزیر دفاع با بیان اینکه کشورهای آمریکای لاتین از اهمیت ویژه برخوردار هستند، تاکید کرد:  دلیل آن هم این است که کشورهایی که در محور مقاومت و مستقل هستند و در مسیر مبارزه با سلطه‌طلبی و یکجانبه‌گرایی آمریکا قرار دارند این کشورها همواره مورد توجه خواهند بود، از این رو تلاش می‌کنیم که در ابعاد مختلف این کشورها و به ویژه کشورهای آمریکای لاتین را حمایت کنیم.


امیر آشتیانی خاطرنشان کرد: اخیرا هم سفر رئیس جمهور به آن منطقه داشتیم الان هم کشورهای آن مستقل آن منطقه تمایل زیادی دارند که با ایران ارتباط و تعامل داشته باشند. ما هم در دنیا به شکلی رفتار کرده‌ایم که مورد توجه قرار گرفته‌ایم.


او با بیان اینکه صداقت و استحکام جمهوری اسلامی در ابعاد بین‌المللی  و حضور در مناطق مختلف و همچنین قدرت منطقه‌ای ما نشان از این دارد که کشورهای دیگر تمایل زیادی دارند که با جمهوری اسلامی ارتباط داشته باشند، افزود: کشور بولیوی هم کشور مستقلی است که تلاش می‌کند در ابعاد فناوری، علم و دانش و امور صنعتی و سایر موارد توسعه پیدا کند و ما هم به این کشور و هم به سایر کشورها کمک خواهیم کرد.


وزیر دفاع با اشاره به پیشنهاد خرید پهپاد از عربستان، اظهار کرد: اینگونه نیست که بخواهیم کشور خاصی را مورد توجه قرار دهیم چرا که ما قدرت پهپادی در دنیا هستیم قطعا پهپاد نقش مهمی در حوزه های رزمی، شناسایی و کشاورزی ، امور خدماتی و صنعتی دارد.


امیر آشتیانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی این توانمندی را دارد و غالبا همه کشورها به‌دنبال این هستند که برای ارتقای توان دفاعی‌شان از پهپاد استفاده کنند.


وی درباره اینکه کدامیک از پهپادهای ما مورد توجه قرار گرفته است، گفت: همه پهپادهای ایران مورد توجه هستند.

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 13 =